Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Παρί Σεν Ζερμέν

Η Παρί πήρε την ΜΑΤΣΑΡΑ που τα είχε όλα!(vid)

Νίκη για την Παρί με 4-3 από την αξιόμαχη Μπορντό που πάλεψε όσο μπορούσε, δεν κατάφερε όμως να αντισταθεί στην κλάση των παικτών των γηπεδούχων.

Σε ένα ματς όπου η Παρί έδειξε τρομερά σημάδια επιπολαιότητας, οι πρωταθλητές Γαλλίας κέρδισαν την Μπορντό με 4-3 και συνέχισαν με νίκη για την 26η αγωνιστική του Σαμπιονά. Η Μπορντό το πάλεψε όσο περισσότερο μπορούσε, δεν κατάφερε όμως να πάρει κάτι παραπάνω. Τρομερό ματς, από το οποίο δεν έλειψε τίποτα. Γκολ, θέαμα, πάθος, τα πάντα! Καταλυτικός για την Παρί ήταν ο Μαρκίνιος με τα δύο γκολ που πέτυχε. Άνθρωπος του αγώνα ο Καβάνι, που έγινε ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της ομάδας που φτάνει τα 200 γκολ.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε με ιδιαίτερο ρυθμό. Η πρώτη σημαντική φάση στο ματς, ήταν για την Μπορτνό και συνδυάστηκε με το πρώτη της γκολ. Ο Χουάνγκ βρέθηκε σε τέλειο σημείο μέσα στην περιοχή και με κεφαλιά, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους. Στο 25′ και αφού είχε χάσει μια ευκαιρία προηγουμένως, ο Καβάνι ισοφάρισε. Ιστορικό γκολ για τον ίδιο, αφού έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής της γαλλικής ομάδας που φτάνει τα 200 τέρματα με τον σύλλογο. Ο Καβάνι και ο Μπαπέ βρέθηκαν κοντά στην ανατροπή πριν το ημίχρονο, με τον Μαρκίνιος να είναι αυτός που να την καταφέρνει στο τέλος. Στις καθυστερήσεις ο Βραζιλιάνος με κεφαλιά (3η στο ματς), έβαλε μπροστά την ομάδας. Κι όμως, παρά την ανατροπή, η Παρί δεν κατάφερε να πάει προηγούμενη στο ημίχρονο. Στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ρίκο έκανε δώρο το 2-2 στον Πάμπλο και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να το πραγματοποιήσει. Η Παρί πήρε την ΜΑΤΣΑΡΑ που τα είχε όλα!(vid)

Στην επανάληψη η Παρί μπήκε πιο αποφασισμένη. Στο 63′ ο Μαρκίνιος πήρε το ριμπάουντ και από κοντά ξαναέβαλε την ομάδα του σε θέση οδηγού. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο Μπαπέ ήρθε για να κλειδώσει το ματς. Στο 69′ και έπειτα από πάσα του Καβάνι, ο Γάλλος σχεδόν με άδειο τέρμα τελείωσε την φάση, μαζί και την υπόθεση νίκη. Στο 75′ ο Νεϊμάρ έδωσε την ασίστ στον Καβάνι, εκείνος όμως αστόχησε. Στο 84′ η Μπορτνό ισοφάρισε και λίγο έλειψε να βάλει φωτιά στο ματς. Τίποτα όμως δεν άλλαξε κι έτσι οι πρωταθλητές συνέχισαν με νίκη.