Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Ρεάλ: Το σχόλιο του Λουνίν για τη φάση του Γιαμάλ στο El Clasico!
PODCAST: Έγραψαν ιστορία Ολυμπιακός και Ίντερ!

«Πάρτι» πρόκρισης της Μπάγερν στο Λονδίνο! (vid)

Η Μπάγερν Μονάχου με τρία γκολ σε ένα ημίχρονο τελείωσε από απόψε την υπόθεση πρόκριση, καθώς επικράτησε 3-0 της Τσέλσι στο «Stamford Bridge»! Δύο γκολ ο Γκνάμπρι, ένα ο Λεβαντόφσκι!

Περίπατος της Μπάγερν Μονάχου στο Λονδίνο!

Η πρωταθλήτρια Γερμανίας επικράτησε 3-0 της Τσέλσι στο «Stamford Bridge», χάρη σε δύο γκολ του Γκνάμπρι (51′, 54′) και ένα του Λεβαντόφσκι (76′), με την πρόκριση στα προημιτελικά του Champions League να κρίνεται από απόψε!

Τυπική διαδικασία η ρεβάνς στην «Alianz Arena»…

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας, καθώς δεν έγιναν πολλές ευκαιρίες. Μόνο ο Λεβαντόφσκι είχε δύο καλές στιγμές στο 16′ και το 28′ με κοντινά σουτ, αλλά ο Καμπαγέρο τον νίκησε και τις δύο φορές.

Η Τσέλσι είχε την καλύτερη ευκαιρία της στο 43′, όταν ο Μάρκος Αλόνσο «άδειασε» τον Παβάρ με ωραία ενέργεια, σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Νόιερ είπε «όχι» με μία σωτήρια επέμβαση.

Το β’ μέρος όμως ήταν όλο Μπάγερν… Στο 51′ οι Βαυαροί άνοιξαν το σκορ! Ο Γκνάμπρι άνοιξε για τον Λεβαντόφσκι αριστερά, ο Πολωνός μπήκε στην περιοχή, γύρισε ξανά για τον Γκνάμπρι και εκείνος έκανε το 1-0 με σουτ από κοντινή απόσταση!

Τρία λεπτά αργότερα, η Μπάγερν πέτυχε και δεύτερο γκολ. Ο Νόιερ έκανε το βολέ, ο Φλικ βρήκε με ωραία κάθετη πάσα τον Λεβαντόφσκι και εκείνος έδωσε για τον Γκνάμπρι, με τον Γερμανό να τελειώνει άψογα τη φάση μπροστά στον Καμπαγέρο!

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Λεβαντόφσκι, ο οποίος από δημιουργός (έβγαλε δύο ασίστ), έγινε… εκτελεστής. Στο 76′ ο Ντέιβις έκανε φοβερή ενέργεια από αριστερά, έκανε το γύρισμα για τον Πολωνό φορ και εκείνος σκόραρε από το ύψος της μικρής περιοχής.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΤΣΕΛΣΙ: Καμπαγιέρο, Ρίντιγκερ, Αθπιλικουέτα (73’ Πέδρο), Αλόνσο, Κρίστενσεν, Τζέιμς, Κόβασιτς, Ζορζίνιο, Μπάρκλεϊ (61’ Γουίλιαν), Μάουντ, Ζιρού (61’ Έιμπραχαμ)

ΜΠΑΓΕΡΝ: Νόιερ, Παβάρ, Αλάμπα, Ντέιβις, Μπόατενγκ, Κίμιχ, Τιάγκο (90’ Γκορέτσκα), Γκνάμπρι (85’ Τολισό), Κομάν (66’ Κοουτίνιο), Μίλερ, Λεβαντόφσκι