Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μάντσεστερ Σίτι

Ένας Ντε Μπρόινε φέρνει και την άνοιξη και την ανατροπή!(vid)

Με τον Κέβιν Ντε Μπρόινε να βγαίνει μπροστά, Η Σίτι έκανε την απόλυτη ανατροπή με 2-1 μέσα στο Μπερναμπέου και πήρε τεράστιο πλεονέκτημα για την πρόκριση τους 8!

Σε ένα παιχνίδι με δύο εντελώς διαφορετικά ημίχρονα, η Μάντσεστερ Σίτι πήρε διπλό πρόκρισης στην οχτάδα του Τσάμπιονς Λιγκ και μάλιστα μέσα στο Μπερναμπέου. Οι πολίτες επικράτησαν  2-1 επί της Ρεάλ και πάνε στον επαναληπτικό με τον αέρα του φαβορί. Ζεσούς και Ντε Μπρόινε οι σκόρερ των νικητών που βρήκαν απάντηση στο γκολ του Ισκο.

Το ματς όπως και σχεδόν για όλη του την διάρκεια, ήταν ισορροπημένο. Η πρώτη καλή στιγμή, ήταν για την Σίτι με τον Ζεσούς. Ο Βραζιλιάνος βρέθηκε μέσα στην περιοχή, αλλά ο Κουρτουά του στέρησε το γκολ.  Στο 30′ η Ρεάλ απάντησε και μάλιστα με τεράστια ευκαιρία. Ο Μπενζεμά πήρε την πρώτη κεφαλιά. Ο Έντερσον αντέδρασε σωστά, η μπάλα όμως στρώθηκε στον Βινίσιους. Εκείνος είχε πολύ εύκολη δουλειά. γλίστρησε όμως και δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στις καθυστερήσεις ο Ζεσούς επιχείρησε να σκοράρει ξανά, αλλά η προσπάθεια κατέληξε κόρνερ. Ένας Ντε Μπρόινε φέρνει και την άνοιξη και την ανατροπή!(vid)

Στην επανάληψη η Σίτι μπήκε πιο δυνατά και προσπάθησε να κυριαρχήσει. Το λάθος του Γουόκερ και το κλέψιμο του Βινίσιους, έδωσαν στον Ίσκο έτοιμο γκολ. Ο Ισπανός δεν αστόχησε κι έτσι η Βασίλισα άνοιξε το σκορ. Στα επόμενα 10 λεπτά, η Ρεάλ πήρε αυτοπεποίθηση από το γκολ και παραλίγο να βρει και ένα δεύτερο με τον Ράμος. Αφού δεν έγινε αυτό, έφτασε η ώρα του Ντε Μπρόινε. Ο Βέλγος έκανε μερικές τρίπλες και αφού βρήκε στην καρδιά της μικρής περιοχής τον Ζεσούς, η Σίτι ισοφάρισε. Τέσσερα λετπά αργότερα, ο Στέρλινγκ κέρδισε πέναλτι και ο Ντε Μπρόινε ανέλαβε την εκτέλεση. Έστειλε τον Κουρτουά από την άλλη και έδωσε τεράστιο πλεονέκτημα στην ομάδα του. Στο 86′ ο Ράμος έκανε εσκεμμένο φάουλ στον Ζεσούς που έβγαινε μόνος του και αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Τεράστια απώλεια για την Ρεάλ.