Και… κλάμα ο Μπαπέ: Η «ξενέρα» σε όλο της το μεγαλείο! (vid)
Έτσι… το γλέντησε μέσα στο Παρίσι η Μπορούσια Ντόρτμουντ! (vid)
Βρήκε τον νέο της… Ζούλιο Σέζαρ η Ίντερ!
Και στο τέλος νικάνε οι Γερμανοί που είναι πιο εύστοχοι και πιο… τυχεροί! (vids)
«Παίζει» με τα όνειρά της: Η Παρί κέρδισε πέναλτι και ο Ορσάτο το πήρε αμέσως πίσω! (vid)
Η Παρί έγινε… ΑΕΚ και σπάει τα δοκάρια! (vid)
Παρί: Ο Ζαΐρ-Εμερί έστειλε σίγουρο γκολ στο δοκάρι! (vid)
Κεφαλιά- κανονιά του Χούμελς και στα… Τάρταρα η Παρί! (vid)
Η Ατλέτικο θέλει ΤΗΝ «βόμβα» με Λεβαντόφσκι!
Ο Μπαπέ έγινε… υδραυλικός και την πλήρωσε ο δύσμοιρος Χούμελς! (vid)
Champions League: Το κορεό της Παρί είναι σκέτη μαγεία! (vid)
Η Ίντερ έχει έτοιμο συμβόλαιο για το αστέρι της Serie A!
Ο Σάκα και η Άρσεναλ θέλουν να κάνουν τη Σίτι να… τρέμει
Η Παρί «χτυπάει» την ταλεντάρα και παίρνει εκδίκηση από τη Ρεάλ!
Μπαρτσελόνα: Διώχνει ξανά τον Φάτι και έχει βρει ήδη ομάδα!
Μπάγερ Λεβερκούζεν

Χάβερτζ καυτός οδηγεί τη Λεβερκούζεν!

Πρωταγωνιστής ήταν ο Χάβερτζ σε ένα ακόμη ματς της Λεβερκούζεν, με τις "ασπιρίνες" να περνάνε από την έδρα της Γκλάντμπαχ. Διπλό ελπίδας για την Βέρντερ.

Το δύο στα δύο έκανε η Μπάγερ Λεβερκούζεν στα ματς μετά την επιστροφή της Μπουντεσλίγκα. Πρόσωπο της αγωνιστικής για μία ακόμη φορά, ο Κάι Χάβερτζ, ο οποίος πέτυχε δύο γκολ για την ομάδα του κόντρα στη Γκλάντμπαχ.

Αυτή την φορά η ομάδα του Πίτερ Μπος πάντως είχε πιο δύσκολο έργο σε σχέση με το ματς της περασμένης Δευτέρας. Οι “ασπιρίνες” πήραν το διπλό (3-1) στο σπίτι της Γκλάντμπαχ, την οποία και καβάλησαν στον βαθμολογικό πίνακα. Πλέον, η Λεβερκούζεν είναι στη τρίτη θέση με 53 βαθμούς και περιμένει να δει τι θα κάνει η Λειψία η οποία έχει 51 και αγωνίζεται αύριο. Χάβερτζ

Το σκορ άνοιξε από νωρίς ο Κάι Χάβερτζ, μόλις στο 7ο λεπτό. Έπειτα από ωραία κίνηση βρέθηκε απέναντι από τον Ζόμερ και χωρίς να δυσκολευτεί έκανε το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, έχοντας τον έλεγχο του αγώνα. Λίγο πριν την ανάπαυλα έχασαν μία ακόμα τεράστια ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα της, χωρίς όμως επιτυχία.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γκλάντμπαχ μπήκε αποφασισμένη για να ισοφαρίσει και τα κατάφερε με τον Μάρκους Τουράμ. Ο 23χρονος έπειτα από ωραία πάσα του Πλεά έκανε με τη μία το τελείωμα, γράφοντας το 1-1. Η χαρά όμως των γηπεδούχων δεν κράτησε για πολύ, καθώς πέντε λεπτά αργότερα ο διαιτητής έδωσε αμφισβητούμενο πέναλτι στην Λεβερκούζεν. Ο Χάβερτζ ανέλαβε να το εκτελέσει κι έκανε το 1-2.

Το τελικό 1-3 διαμόφρωσε με κεφαλιά ο Λαρς Μπέντερ με κεφαλιά και η αρμάδα του Πίτερ Μπος πήρε τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Συνεχίζει να ελπίζει η Βέρτνερ Βρέμης

Μία σημαντική νίκη πήρε η Βέρντερ Βρέμης με 1-0 στην έδρα της Φράιμπουργκ στην προσπάθεια που κάνει για να προλάβει τα πλέι άουτ. Το γκολ για τους φιλοξενουμένους σκόραρε ο Μπιτενκούρτ στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι η Βέρντερ πλησίασε στο -2 την Ντίσελντορφ, η οποία πάντως αγωνίζεται αύριο στην Κολωνία.

Πάτερμπορν και Χόφενχαιμ αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με τους Σκοβ και Σρμπένι να πετυχαίνουν τα γκολ του αγώνα.