Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Σεβίλλη

Σεβίλλη: Επόμενος σταθμός, Τσάμπιονς Λιγκ! (vid)

Χωρίς να ιδρώσει ιδιαίτερα, η Σεβίλλη επικράτησε με 2-0 τη Λεγανές και πλησιάζει ολοένα και περισσότερο την τρίτη θέση της Πριμέρα!

Με το… ενάμιση πόδι στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ της επόμενης σεζόν βρίσκεται η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσίανοι είχαν ένα ξεκούραστο βράδυ στη Μαδρίτη, επικρατώντας σχετικά εύκολα με 3-0 της καταδικασμένης Λεγανές.

Τιμωρός ο Τόρες για τη Λεγανές!

Από νωρίς η Σεβίλλη έδειξε πως δεν είχε όρεξη για αστεία, απειλώντας μόλις στο 8′. Ωστόσο ο Ελ-Νεσιρί δεν βρήκε στόχο και η ευκαιρία του πέρασε ανεκμετάλλευτη. Μόλις 15 λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Ο Όσκαρ Τόρες έπιασε ένα όμορφο σουτ έξω από την περιοχή, νικώντας τον ανήμπορο να αντιδράσει Κουέγιαρ.

Ο Ισπανός μέσος είχε οίστρο και σκόραρε ξανά στο 35′. Μετά από ασίστ του Χεσούς Νάβας, ο Τόρες σούταρε μέσα από την περιοχή σημαδεύοντας την αριστερή γωνία. Ο Κουεγιάρ δεν μπόρεσε να απατήσει ούτε αυτή τη φορά και το 0-2 ήταν γεγονός. Πριν το φινάλε του ημιχρόνου ο Ελ-Νεσιρί έχασε μεγάλη ευκαιρία, ωστόσο ο αντίπαλος τερματοφύλακας κάλυψε έγκαιρα.

Η επανέναρξη βρήκε τις δύο ομάδες να μην θέλουν να ρισκάρουν. Από τη μια η Σεβίλλη είχε το αποτέλεσμα που ήθελε, ενώ οι γηπεδούχοι έδειχναν να μην έχουν κίνητρο. Οι δύο ομα΄δες έκαναν πολλά φάουλ, χαλώντας όποιον ρυθμό πήγαινε να δημιουργηθεί. Τελικά, στο 82ο λεπτό ο Μουνίρ με το 8ο φετινό του γκολ, διαμόρφωσε το 0-3. Παίρνοντας ένα «ριμπάουντ», ο Ισπανός πέτυχε το τε τρίτο και τελευταίο τέρμα για την ομάδα του.

Πλέον οι Σεβιγιάνοι ετοιμάζονται για τη σχεδόν βέβαιη συμμετοχή τους στους ομίλους του Τσάμπιονς Λικγ της νέας σεζόν, ενώ η Λεγανές μετά από 4 χρονιές στην κορυφαία κατηγορία λογικά θα αποχαιρετήσει.