Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»
Λίβερπουλ

Ρόμπερτσον: Τα “έχωσε” πολύ άσχημα στον διαιτητή (vid)

Ο μπακ της Λίβερπουλ, Άντι Ρόμπερτσον, τα "έχωσε" στον διαιτητή μετά την ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Μπέρνλι στο "Άνφιλντ".

Ο Άντι Ρόμπετσον ήταν ένας από τους μεγάλους πρωταγωνιστές της Λίβερπουλ στη χθεσινή (11/7) ισοπαλία κόντρα στη Μπέρνλι. Ο Σκωτσέζος μπακ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του με κεφαλιά στο πρώτο ημίχρονο. Αυτό ήταν το δεύτερο γκολ του στην Πρέμιερ Λιγκ αλλά δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του. Ειδικότερα, η Μπέρνλι ισοφάρισε στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου και απέσπασε τελικά το βαθμό. Ωστόσο, η Λίβερπουλ διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι μαρς του Γκούντμουνσον στον Ρόμπερτσον, το οποίο δεν έδωσε ο διαιτητής του αγώνα, Ντλειβιντ Κόουτ.

Αυτή η απόφαση του προκάλεσε την οργή τόσο του Κλοπ όσο και του Σκωτσέζου μετά το τέλος της αναμέτρησης. Οι δυο τους πλησίασαν τον διαιτητή εξοργισμένοι και του μίλησαν σε έντονο ύφος. Ο Ρόμπερτσον, μαλιστα, χρησιμοποίησε ακόμα και υβριστικές λέξεις για να εκφράσει την αγανάκτησή του.

«Πώς δεν είναι πέναλτι αυτό; Είναι ντροπή. Πώς σκ@τ@ δεν είναι πέναλτι; Δεν είδατε τίποτα. Δεν είδατε τίποτα ολόκληρο το παιχνίδι εκτός από μία γ@μημενη κίτρινη στο τελυταίο λεπτό. Γ@μησε με. Ποιο είναι το νόημα να σε έχουμε στη μέση; Ποιο είναι το νόημα να σε έχουμε; Γ@μ@ με. Ειλικρινά”.

Ο τρόπος που εκφράστηκε ο Σκωτσέζος μπορεί να του κοστίσει τη συμμετοχή στα επόμενα παιχνίδια. Θεωρείται πολύ πιθανό, άλλωστε, η FA να εξετάσει τη φρασεολογία που χρησιμοποίησε ο παίκτης και να τον τιμωρήσει.

Δε νίκησε για πρώτη φορά μετά από…

Η συγκεκριμένη ισοπαλία στέρησε από τη Λίβερπουλ ένα ρεκόρ. Οι “κόκκινοι” είχαν μόνο νίκες φέτος στο “Άνφιλντ” και αν συνεχιζόταν αυτό μέχρι το τέλος της σεζόν θα ήταν η πρώτη ομάδα που θα κατάφερνε κάτι τέτοιο. Ειδικότερα, η ομάδα του Κλοπ μετρούσε 24 συνεχόμενες νίκες εντός έδρας. Τελευταία φορά που δε νίκησε στο “Άνφιλντ” ήταν τον Ιανουάριο του 2019. Για να πάμε στην τελευταία τους ήττα πρέπει να γυρίσουμε το χρόνο πίσω στο 2017.

Η συγκεκριμένη ισοπαλία θέτει σε κίνδυνο ένα ακόμη ρεκόρ της Λίβερπουλ. Συγκεκριμένα, ο σύλλογος θέλει να ξεπεράσει τους 100 βαθμούς της περσινής Σίτι. Αυτή τη στιγμή μετράει 93 βαθμούς με 3 αγωνιστικές να απομένουν. Για να κάνει το ρεκόρ θα χρειαστεί να κερδίσει μεταξύ άλλων και την Τσέλσι και την Άρσεναλ, οι οποίες μάχονται για ευρωπαϊκά εισιτήρια.