Προβλέψεις

SENTRAGOAL: Η πρόταση για το Λέστερ – Σέφιλντ Γιουνάιτεντ

Αυτή είναι η σημερινή πρόταση από το "sentragoal" για το παιχνίδι ανάμεσα στη Λέστερ και τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ για το αγγλικό πρωτάθλημα.

Αναμέτρηση για την 36η αγωνιστική στην αγγλική Πρέμιερ Λιγκ, με τη Λέστερ να υποδέχεται στο «Κινγκ Πάουερ» τη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Το ματς θα διεξαχθεί στις 20:00, κεκλεισμένων των θυρών.

Δείτε όλα τα ματς της ημέρας στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΛΕΣΤΕΡ:

Έκανε καλό πρώτο ημίχρονο απέναντι στη Μπόρνμουθ εκτός έδρας και πήγε στα αποδυτήρια νικώντας με 1-0. Μετά την ανάπαυλα βέβαια, χαλάρωσε αισθητά και άφησε πολλούς χώρους, με αποτέλεσμα να γνωρίσει την ολική ανατροπή και να χάσει με 4-1. Έτσι έχασε πολύτιμους βαθμούς για τη μάχη της Ευρώπης, ωστόσο παραμένει στην 4η θέση της βαθμολογίας, που δίνει το εισιτήριο του Τσάμπιονς Λιγκ. Έχει 49 πόντους, όσους και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αλλά υπερτερεί στην ισοβαθμία.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, μη διαθέσιμος είναι ο τιμωρημένος αμυντικός Σογιουντσού. Αμφίβολοι είναι οι χαφ Ολμπράιτον και Μάντισον, όπως και ο μπακ Τσίλγουελ.

ΣΕΦΙΛΝΤ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ:

Εκπληκτική εμφάνιση έκανε την περασμένη αγωνιστική εντός έδρας απέναντι στην Τσέλσι. Μπήκε αποφασισμένη από τα πρώτα λεπτά του αγώνα και παίρνοντας προβάδισμα από το ημίχρονο με το υπέρ της 2-0, οδηγήθηκε εύκολα στη νίκη με 3-0. Αυτή τη στιγμή λαμβάνει την 7η θέση του πίνακα και απέχει μόλις έναν βαθμό από την 6η Γουλβς και το εισιτήριο του Γιουρόπα Λιγκ. Βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση το τελευταίο διάστημα, μετρώντας 4 σερί αγώνες χωρίς ήττα.

Αμφίβολη η συμμετοχή του χαφ Φλεκ, όπως και αυτή του αμυντικού Μπάσαμ που τραυματίστηκε στο περασμένο ματς. Επέστρεψαν ο χαφ Λούντστραμ και ο φορ ΜακΓκόλντρικ.

ΠΡΟΤΑΣΗ:

Αμφίρροπη αναμέτρηση και τις δύο ομάδες να δίνουν μάχη για την 4η και 7η θέση αντίστοιχα. Οριακό προβάδισμα η Λέστερ, αλλά ο άσος χρειάζεται οπωσδήποτε κάλυψη και θα κριθεί στις λεπτομέρειες. Ποντάρισμα στο combo 1X+Under 2.5 γκολ με απόδοση 2.09 στη Novibet.gr.