«Επίθεση στην οικογένεια του Ασένσιο» – Τραγικό σκηνικό στην Βαρκελώνη!
Ηχηρό μήνυμα Αρτέτα: «Ίσως μας πάρει και δέκα χρόνια! Τώρα ζητάμε στήριξη»
Ανρί: «Δίκαια πέρασε η Ρεάλ! Για αυτό πήρε την πρόκριση…»
Το μήνυμα του Μίλερ στη Ρεάλ: «Σε περιμένω… για ματσάρες!» (vid)
Χάαλαντ «φάντασμα» – Τον μηδένισε η Ρεάλ με στατιστικά… για κλάματα! (pic)
Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Ρόμα

Ντέρμπι… ισοπαλία και τώρα και οι δύο ζουν με την αγωνία! (vid)

Η Ίντερ έμεινε στο 2-2 εκτός έδρας με την Ρόμα και φαίνεται πως αποχαιρετάει τις όποιες σκέψεις ένα για πρωτάθλημα. Πιέζει την Ρόμα η Μίλαν!

Ρόμα και Ίντερ έμειναν στο 2-2 στο Ολίμπικο, σε ένα αποτέλεσμα που δεν βολεύει καμία από τις δύο ομάδες. Από ένα καλό ημίχρονο για κάθε ομάδα. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε ανέβηκε στους 72 και είναι πλέον στο -5 από την πρωτοπόρο Γιουβέντους, ενώ οι «τζιαλορόσι» βρίσκονται στους 58 βαθμούς και βρίσκονται στο +2 από την 7η Μίλαν, που κυνηγάει την… Ευρώπη!

Η Ίντερ ήταν αυτή που μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφερε να βρει γρήγορα το γκολ με τον Ντε Βράι στο 15′, με τον στόπερ των φιλοξενούμενων να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0! Οι «νερατζούρι» ήταν οι απόλυτοι κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο, με την Ρόμα να μην μπορεί να δημιουργήσει επικίνδυνες φάσεις.

Στο 27′ ο Μπρόζοβιτς έχασε σπουδαία ευκαιρία για να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του. Κόντρα όμως στην ροή της αναμέτρησης, ήρθε η ισοφάριση από τους Ρωμαίους! Συγκεκριμένα, στο 45+1′ ο Σπινατσόλα έκανε το διαγώνιο συρτό σουτ, ο Ντε Βράι δεν κατάφερε να διώξει και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1! Αν μη τι άλλο το αποτέλεσμα του ημιχρόνου ήταν ιδιαίτερα κολακευτικό για τους τζιαλορόσι!

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να… αιφνιδιάσουν τους νερατζούρι. Στο 57΄οι Ρωμαίοι πέτυχαν την ολική ανατροπή με τον Μκιταριάν να σημειώνει από κοντά το 2-1, σε μια αδράνεια της άμυνας της Ίντερ.

Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε όμως πίεζε και έδειχνε πως αργά ή γρήγορα θα βρει το γκολ της ισοφάρισης, όπως και έγινε. Στο 86′ οι νερατζούρι κέρδισαν το πέναλτι, με τον Σπινατσόλα… δίνει την ευκαιρία στους φιλοξενούμενους να ισοφαρίσουν.

Την εκτέλεση του πέναλτι ανέλαβε ο Ρομέλου Λουκάκου, με τον Βέλγο να ευστοχεί για το 2-2! Αυτό ήταν και το τελικό σκορ, με το αποτέλεσμα να μην αφήνει ευχαριστημένη καμία από τις δύο ομάδες…