Ρεάλ Μαδρίτης: Επιβραβεύει τον πιο αδικημένο της με νέο συμβόλαιο
Ο Γιακουμάκης έσβησε τα αναθέματα και τις κατάρες με την πιο γλυκιά φωτογραφία (pic)
Μπαρτσελόνα: Με τον θεμέλιο λίθο της στα χαφ κόντρα στην Παρί
«Στο στόχαστρο της Σεβίλλης ο Βαγγέλης Παυλίδης»
Έσβησε το όνειρο της Λίβερπουλ για Τσάμπι Αλόνσο – Πήρε την απόφασή του ο Βάσκος
Προβλέψεις

SENTRAGOAL: Η πρόταση για το Μπράιτον – Νιούκαστλ

Αυτή είναι η σημερινή πρόταση από το "sentragoal" για το παιχνίδι ανάμεσα στην Μπράιτον και την Νιούκαστλ για το πρωτάθλημα της Premier League.

Αναμέτρηση για την 37η αγωνιστική στην αγγλική Πρέμιερ Λιγκ, με τη Μπράιτον να υποδέχεται στο «ΑΜΕΞ» τη Νιούκαστλ. Το ματς θα διεξαχθεί στις 20:00, κεκλεισμένων των θυρών.

Δείτε όλα τα ματς της ημέρας στο κουπόνι πάμε στοίχημα

ΜΠΡΑΪΤΟΝ:

Δεν έβγαλε καλό πρόσωπο την προηγούμενη αγωνιστική στην έδρα της Σαουθάμπτον, ωστόσο γλύτωσε την ήττα, αποσπώντας ισοπαλία με 1-1. Προηγήθηκε στο 17ο λεπτό και στο πρώτο ημίχρονο ήταν μαχητική, ωστόσο μετά την ανάπαυλα άφησε πολλούς χώρους και κλείστηκε στην άμυνα. Τυπικά χρειάζεται ένα βαθμό στα δύο τελευταία παιχνίδια για να σφραγίσει και μαθηματικά την παραμονή.

Εκτός δράσης εδώ και καιρό οι Ισκέρδο και Αλτζάτε (μεσοεπιθετικοί). Αμφίβολος ο βασικός στόπερ Γουέμπστερ.

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ:

Έκανε καλή εμφάνιση απέναντι στην Τότεναμ εντός έδρας, όμως η αστοχία της στο να βρει δίχτυα της κόστισε. Αν και δημιούργησε αρκετές φάσεις στο ματς και ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ρίτσι στο 56’, δέχθηκε άμεσα το γκολ και στη συνέχεια δεν μπόρεσε να βρει ξανά δίχτυα. Το τελικό 3-1 σφράγισε ο Κέιν στις καθυστερήσεις. Τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα του Στιβ Μπρους, η οποία ωστόσο δεν ανησυχεί βαθμολογικά, αφού έχει εξασφαλίσει εύκολα την παραμονή της. Over τα 5 τελευταία της ματς και G/G τα 4 από αυτά.

Εκτός αποστολής οι τραυματίες Λάσελς, Λεζέν, Κλαρκ, Σερ (αμυντικοί), Χέιντεν, Σον Λόνγκσταφ (μέσοι), Άντι Κάρολ (φορ). Αμφίβολη η συμμετοχή του Σεντ-Μαξιμέν (εξτρέμ).

ΠΡΟΤΑΣΗ:

Η Μπράιτον θέλει ένα βαθμό για να «κλειδώσει» την παραμονή, τη στιγμή που η Νιούκαστλ είναι παντελώς αδιάφορη. Δίνουμε οριακό προβάδισμα στην έδρα, επιλογή ο άσος με απόδοση 1.91 με εγγραφή στη Winmasters