Πρόεδρος Παρί: «Έχουμε τρομερή ομάδα! Οι καλύτεροι της Πορτογαλίας παίζουν σ’ εμάς!»
Θεϊκή ατάκα από Τόνεϊ σε Μαϊνού: «Εγώ στην ηλικία σου έπαιζα… X-box!»
Άγριο «κράξιμο» από παίκτη της Τότεναμ στον Ποστέκογλου: Τον έκανε… ρόμπα δημόσια!
H εντυπωσιακή Λεότα τραβάει από τη… μύτη τον Κάριους: «Καλύτερα να πάει στην Ιταλία»
Παρέδες για την ΕΠΙΚΗ επέμβαση του Νάβας: «Είναι γάτος! Τι πιάνει ο που…ας γιος» (vds)
Το πήρε απόφαση η Ρεάλ Μαδρίτης… Τα σκάει χοντρά για να αγοράσει τον «Γάλλο Ράμος»!
«Καυτός» Φαμπρίτσιο Ρομάνο… Έβγαλε όλο τον μεταγραφικό σχεδιασμό της Άρσεναλ on air!
Λίβερπουλ

Πεντάρα… πρωταθλήτριας (vid)

Η Λίβερπουλ πέτυχε πέντε γκολ απέναντι στην Τσέλσι για το τελικό 5-3 λίγα λεπτά πριν σηκώσει την κούπα της πρωταθλήτριας Αγγλίας.

Η Λίβερπουλ υποδέχτηκε την Τσέλσι στο παιχνίδι – γιορτή για τους «μπλε» στο τέλος του οποίου θα γίνει και η απονομή του πρωταθλήματος. Με αέρα πρωταθλητή η ομάδα του Κλοπ ξεκίνησε πολύ δυνατά από το πρώτο ημίχρονο χωρίς να αφήσει πολλά περιθώρια στη Τσέλσι.

Από το πρώτο και όλας λεπτό οι γηπεδούχοι έδειξαν έτοιμοι να για την φιέστα η οποία θα ακολουθούσε. Το πρώτο γκολ ήρθε σχετικά γρήγορα.  Το πολύ δυνατό σουτ του Κεϊτά δεν μπόρεσε να σταματήσει ο Κέπα που η δύναμη της μπάλα του πήρε μέσα τα χέρια!!! Ο μέσος από την Γουινέα πήρε φόρα και εξαπέλυσε ένα τρομερό σε δύναμη σουτ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τη μπάλα να περνάει πάνω από το απλωμένο χέρι του Κέπα για να βρει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει στο βάθος της εστίας.

Οι γηπεδούχοι όμως δεν έμειναν εκεί. Λίγα λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Άρνολντ να πετύχει ένα εξ΄ίσου όμορφο γκολ αλλά αυτή τη φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Τέλος λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου ο Βαϊνάλντουμ έκανε το 3-0 μετά από εκτέλεση κόρνερ στην οποία η μπάλα στρώθηκε στα πάδια του.

Το μόνο που κατάφερε να πετύχει πριν το ημίχρονο η Τσέλσι ήταν να μειώσει το σκορ σε 3-1 με γκολ του Ολιβιέ Ζιρού.

Το δεύτερο μέρος βρήκε τη Λίβερπουλ να συνεχίζει από εκεί που είχε τελειώσει το πρώτο. Πολύ ορεξάτη, έδειχνε πως ήθελε και άλλο γκολ και μάλιστα δεν άργησε να το πετύχει. Ο Άρνολντ θα βρει με μία τρομερή μπαλιά τον Φιρμίνο και αυτό θα κάνει το 4-1.

Ο Λάμπαρντ προχωρά σε αλλαγές και βάζει στον αγωνιστικό χώρο τους Άμπραχαμ και Πούλισιτς. Οι αλλαγές του αμέσως έπιασαν τόπο και μετά από μία εξαιρετική φάση του Πούλισιτς οι «μπλε» θα κάνουν το 4-3.

Τελικά η Λίβερπουλ δεν τα παράτησε πίεσε κατάφερε να ισορροπήσει το παιχνίδι και στο τέλος να πετύχει και πέμπτο τέρμα για το τελικό 5-3.