Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Με σβηστές μηχανές στους «8» η Γιουνάιτεντ

Το πρώτο ματς είχε ήδη κρίνει τη φάση των «16» για τη Γιουνάιτεντ, η οποία πέτυχε και δεύτερη νίκη επί της αυστριακής Λίντσερ με 2-1.

Τέλος έλαβε η «σεμνή τελετή» της Μάντσετσερ Γιουνάιτεντ με την Λίντσερ, καθώς οι Άγγλοι μετά το 5-0 του πρώτου αγώνα είχαν ουσιαστικά προκριθεί. Στο δεύτερο παιχνίδι της σειράς επικράτησαν ξανά, αυτή τη φορά με 2-1 και πέρασαν στους «8» του Γιουρόπα Λιγκ.

Συντήρηση δυνάμεων και νίκη με ανατροπή

Ως… αγγαρεία είδαν μάλλον το δεύτερο παιχνίδι οι Άγγλοι, οι οποίοι ένιωθαν ασφαλείς με το 5-0 της πρώτης αναμέτρησης. Έχοντας ένα μικρό ροτέισον, οι γηπεδούχοι έδωσαν το δικαίωμα στη Λίντσερ να απειλήσει. Στο 10′ με διπλή ευκαιρία, οι Αυστριακοί έχασαν σπουδαία ευκαιρία για να κάνουν την έκπληξη και το 0-1. Ο Ανδράδε αρχικά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι μετά από κεφαλιά, ενώ στιγμές αργότερα ο Βίσινγκερ αστόχησε για λίγο. Η υπεροχή των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε, ωστόσο οι προσπάθειες τους δεν ήταν αρκετές για να παραβιάσουν την εστία του Ρομέρο.

Τα λεπτά κύλησαν χωρίς σοβαρές φάσεις από τις δύο πλευρές, με τον Τάσο Σιδηρόπουλο να στέλνει τους παίκτες στα αποδυτήρια. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ιγκάλο νικήθηκε από τον Σλάγκερ (50′) και δεν μπόρεσε να κάνει το 1-0. Το σκορ τελικά άνοιξε ο Βίσινγκερ 5 λεπτά αργότερα. Με τρομερό «ζυγισμένο» σουτ, ο αμυντικός της Λίντσερ δεν άφησε περιθώριο αντίδρασης στον Ρομέρο.

Ωστόσο αυτή η χαρά των φιλοξενούμενων άντεξε μόλις 2 λεπτά. Ο Μάτα βρήκε όμορφα τον Λίνγκαρντ στην αντίπαλη περιοχή και ο Άγγλος με πλασέ επανέφερε την ισορροπία του. Οι «κόκκινοι διάβολοι» ήθελαν να αποφύγουν ένα κακό αποτέλεσμα και πίεσαν για την ανατροπή του σκορ. Τελικά, ο Χουάν Μάτα με νέα ασίστ τροφοδότησε τον Μαρσιάλ. Ο Γάλλος απέναντι από τον Σλάγκερ δεν αστόχησε και διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Πλέον η Γιουνάιτεντ περιμένει να μάθει την αντίπαλό της στους «8» της διοργάνωσης, ενώ η «πρωτάρα» Λίντσερ ολοκλήρωσε μια ανέλπιστα καλή χρονιά.