Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Εθνικές Ομάδες

Η Πορτογαλία τα πάει εξαιρετικά και χωρίς τον… Κριστιάνο! (vid)

Η Πορτογαλία πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση και επικράτησε εύκολα εντός έδρας με 4-1 της Κροατίας στην πρώτη αγωνιστική του Nations League!

Η Πορτογαλία στην πρεμιέρα του φετινού Nations League υποδέχθηκε την Κροατία και έκανε επίδειξη δύναμης επικρατώντας με 4-1! Ενδεικτικό το γεγονός πως η ομάδα του Φερνάντο Σάντος αγωνίστηκε χωρίς τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος έμεινε εκτός αποστολής. Ωστόσο, ο άσσος της Γιουβέντους βρέθηκε στο γήπεδο και παρακολούθησε από κοντά αυτήν την σπουδαία αναμέτρηση.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τους γηπεδούχους να δείχνουν με το καλημέρα πως είναι αποφασισμένοι να πάρουν το τρίποντο. Στο 23΄ο Ζοάο Φέλιξ σημάδεψε το δοκάρι, ενώ στο 27΄ η κεφαλιά του Ζότα σταμάτησε ξανά στο δοκάρι. Από την άλλη ο γκολκίπερ της Κροατίς, Βελίκοβιτς, βρέθηκε σε καταπληκτική βραδιά. Στο 34΄ και το σουτ του Γκερέρο σταμάτησε στο δοκάρι! Τρίτο δοκάρι για την ομάδα του Σάντος.

Το γκολ όμως ήρθε στο με τον Κανσέλο να κάνει ένα εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 1-0, το οποίο ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Οι φιλοξενούμενοι δεν ήταν σε καλή βραδιά και αυτό φάνηκε και στο δεύτερο 45λεπτο. Στο 58΄ο Ντιέγκο Χότα με ωραία προσπάθεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Οι γηπεδούχοι όμως ήταν ορεξάτοι και δεν σταμάτησαν εκεί.

Στο 70΄ ο Ζοάο Φέλικ ο οποίος ήταν από τους καλύτερους του γηπέδου έκανε το 3-0 για την Πορτογαλία. Το μόνο που κατάφεραν οι Κροάτες ήταν να μειώσουν με τον Πέτκοβιτς σε 3-1. Ωστόσο, η ομάδα του Φερνάντο Σάντος βρήκε και τέταρτο γκολ στις καθυστερήσεις με τον Αντρέ Σίλβα!