Φέρντιναντ: «Άντρες… εναντίον αγοριών! Τους κατέστρεψε η Άρσεναλ…»
Μπαρτσελόνα: Οι πέντε «αστέρες» που δεν είναι προς πώληση!
Πρόεδρος La Liga: «Να είναι καλά το VAR! Μόνο έτσι δεν θα υπήρχε γκρίνια…»
Αρτέτα σε Ποτσετίνο: «Σε συμπαθώ πολύ! Έπρεπε να κερδίσεις όλα τα τελευταία ματς…» (vid)
Ακραία απόφαση της Μπαρτσελόνα – Πουλάει τον «ηγέτη» της… αλλά γκρινιάζει!
Μουνιαίν: «Μπιλμπάο, αγάπη μου αποχωρώ» – Αποχωρεί ο ηγέτης μετά από 15 χρόνια (vid)
Ο Ράκιτιτς αποκάλυψε τον… νέο σταθμό του Μόντριτς – «Έλα, σε περιμένω!»
Ο Μπαπέ κάνει εύκολη τη ζωή του Αντσελότι… και του Βινίσιους
Οι τρεις επικρατέστεροι για τη θέση του Πιόλι στον πάγκο της Μίλαν
H Λεβερκούζεν κάνει πλάκα σε όποιον θέλει τον Φλόριαν Βιρτζ
Λέμε για τον Μόντριτς αλλά η πάσα του Χούμελς δεν πρέπει να περάσει στα ψιλά (vid)
H Γιουνάιτεντ θέλει στόπερ και οι – δύο – επιλογές της βρίσκονται στη Serie A
«Πνίγηκε» στον ανταγωνισμό – Αποχωρεί με μεταγραφή το αστέρι της Ρεάλ
«Γροθιά» στους παίκτες της Τσέλσι το μήνυμα πιτσιρικά στις εξέδρες (pic)
Από τους λίγους ρομαντικούς ο Τιάγκο Σίλβα – Συμφώνησε με την τελευταία του ομάδα
Ρεάλ Μαδρίτης

Ρεάλ: Δεν θύμιζε σε τίποτα πρωταθλήτρια Ισπανίας

Η Ρεάλ Μαδρίτης έμεινε άσφαιρη κόντρα στην Ρεάλ Σοσιεδάδ, καθώς στην πρεμιέρα της στο ισπανικό πρωτάθλημα έμεινε ισόπαλη στο μηδέν στο "Σαν Σεμπαστιάν".

Στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής, η Ρεάλ Σοσιεδάδ φιλοξένησε τη Ρεάλ Μαδρίτης στο “Σαν Σεμπαστιάν”. Με τον Όντεγκαρντ στο βασικό σχήμα, η Ρεάλ παρουσίασε τεράστια προβλήματα στη δημιουργία, με αποτέλεσμα να έρθει φυσιολογικά η ισοπαλία. Η ομάδα του Ζιντάν προβλημάτισε με την εμφάνισή της στην πρεμιέρα της ως πρωταθλήτρια Ισπανίας.

Στα πρώτα 20 λεπτά του παιχνιδιού, το παιχνίδι έψαχνε να βρει το ρυθμό του χωρίς να σημειώνεται κάποια αξιόλογη φάση.

H Ρεάλ δεν “καιγόταν” να έχει την κατοχή της μπάλας και η Σοσιεδάδ πολλές φορές ξεκινούσε αυτή το χτίσιμο των περισσότερων επιθέσεων. Η πίεση ψηλά της “βασίλισσας” απέδιδε καρπούς και λίγο έλειψε να δώσει το πρώτο γκολ στους φιλοξενούμενους. Ωστόσο, ο Μπενζεμά δε μπόρεσε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η ομάδα του Ζιντάν προσπαθούσε να οδηγήσει το παιχνίδι στο άκρα παίζοντας με τα μπακ της αλλά η τελική επιλογή δεν ήταν συνήθως η καλύτερη. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με τη Σοσιεδάδ να “αγγίζει” το 1-0 στο 42΄. Ο Ισάκ βρέθηκε απέναντι από τον Κουρτουά αλλά ο Βέλγος εξουδετέρωσε τον κίνδυνο.

Ρεάλ: Έμεινε χωρίς ιδέες

Η Σοσιεδάδ μπήκε δυναμικά στην επανάληψη, χάνοντας νέα σημαντική ευκαιρία να μπει μπροστά στο σκορ.

Οι Μαδριλένοι σταδιακά ανακτούσαν τον έλεγχο του παιχνιδιού. Ωστόσο, η πολυπρόσωπη άμυνα των γηπεδούχων τους προβλημάτιζε έντονα. ΄Έπρεπε να φτάσουμε στο 62΄για την πρώτη μεγάλη φάση για τη Ρεάλ στο δεύτερο 45λεπτο. Με μακρινό σουτ, ο Μπενζεμά ανάγκασε τον Ρεμίρο να πέσει για να απομακρύνει τον κίνδυνο.

Το παιχνίδι κυλούσε και πέρα από τις εμπνεύσεις του Μπενζεμά, η Ρεάλ αδυνατούσε να λύσει το γόρδιο δεσμό. Στο παιχνίδι, μάλιστα, ο Ζιντάν έβαλε και τους πιτσιρικάδες, Μάρβιν και Αρίμπας αλλά ούτε αυτό ήταν αρκετό για να πετύχει κάποιο γκολ η ομάδα του.

Έτσι, έμεινε μέχρι τέλους αυτό το 0-0 που σίγουρα πρέπει να ανησυχεί τον Ζιντάν ενόψει της συνέχειας.