Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αστεράτη Μπολόνια, ξέρανε τη Ρόμα μες στο «Ολίμπικο»!
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Ατλέτικο Μαδρίτης

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Σουάρες, εκθαμβωτική Ατλέτικο και 6-1 τη Γρανάδα!

Μία Ατλέτικο να την πιεις στο ποτήρι! Στο ντεμπούτο του Σουάρες, οι Μαδριλένοι σκόρπισαν 6-1 τη Γρανάδα, με τον Ουρουγουανό να έχει 2 γκολ και 1 ασίστ!

Μαγικό ντεμπούτο Σουάρες, τρομερή πρεμιέρα για Ατλέτικο στη La Liga!

Οι «ροχιμπλάνκος» επικράτησαν με σκορ 6-1 της Γρανάδα, με τον Ουρουγουανό στράικερ να μπαίνει αλλαγή στο 70′ και να τα αλλάζει όλα! Το αποτέλεσμα σε εκείνο το σημείο ήταν 2-0, αλλά η συνέχεια ήταν εκπληκτική για την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε! Η αύρα του Σουάρες έκανε την εμφάνισή της στον ουρανό της Μαδρίτης! Δύο γκολ και μία ασίστ ο Ουρουγουανός σε 20 λεπτά!

Αυτό που πέτυχε ο Σουάρες είναι τρομακτικό! Μπήκε αλλαγή στο 70′, φορώντας για πρώτη φορά τη φανέλα της Ατλέτικο και έκτοτε τους πήρε όλους παραμάζωμα! Ασίστ στον Γιορέντε και 4-0 στο 72′. Και δύο γκολ στη συνέχεια. Στο 85′, όπου έκανε σεφτέ στα τέρματα και στις καθυστερήσεις με το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 93′!

Η Ατλέτικο από πολύ νωρίς έδειξε τις διαθέσεις της

Η Ατλέτικο από πολύ νωρίς πάντως, μπήκε σε θέση οδηγού. Μόλις στο 9′ ο Ντιέγκο Κόστα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από ασίστ του Κορέα. Ενώ στο 16′ ο Σαούλ είχε σπουδαία ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του, αλλά ήταν άστοχος στην εκτέλεση πέναλτι.

Το 2-0 και το 3-0 έγιναν με τη… σφραγίδα του Ζοάο Φέλιξ. Στο 47′ ο Πορτογάλος έδωσε ασίστ στον Κορέα και 18 λεπτά αργότερα σκόραρε παραλαμβάνοντας την πάσα από τον Ντιέγκο Κόστα. Στο 70′ μπήκε στον αγωνιστικό χώρο του «Γουάντα Μετροπολιτάνο» ο Σουάρες και έκτοτε άλλαξαν τα πάντα! Αμέσως ο Ουρουγουανός σταρ έκανε τη διαφορά! Και αυτό φάνηκε περίτρανα στο γήπεδο! Με τα όσα αναφέραμε παραπάνω. Δύο γκολ και μία ασίστ σε 20 λεπτά στο ντεμπούτο του ο μάγος!

Αδιανόητο! Suarez mostruoso: subito doppietta, l'Atletico Madrid vince 6-1 - Tuttosport

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Όμπλακ, Τρίπιερ, Σάβιτς, Λόντι, Κορέα (77′ Βιτόλο), Φελίπε, Σαούλ, Καράσχο (70′ Τόμας), Κόκε (77′ Λεμάρ), Ζοάο Φέλιξ (70′ Γιορέντε), Ντιέγκο Κόστα (70′ Σουάρες)

ΓΡΑΝΑΔΑ: Ρουί Σίλβα, Βίκτορ Ντίαθ, Φαλκιέ, Βαγιέχο, Ντουάρτε (84′ Χέρμαν Σάντσεθ), Γιάνγκελ Ερέρα (71′ Φέντε), Αζίζ, Κένεντι (60′ Σόρο), Λουίς Μίγια (71′ Ετέκι), Πουέρτας (60′ Ματσίς), Χόρχε Μολίνα