Άρρωστο γκολ με τακουνάκι του Βάρντι στο Έτιχαντ (vid)
Μάντσεστερ Σίτι

Η Λέστερ εντυπωσιάζει στο Έτιχαντ, με τον Τζέιμι Βάρντι να παίρνει από το χεράκι την ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς φέρνοντας την κοντά σε μεγάλη νίκη.

27.09.2020 | 19:48

H φετινή Λέστερ παρουσιάζεται πιο ώριμη από ποτέ. Ακόμη και από τη χρονιά που σήκωσε το πρωτάθλημα. Οι «Αλεπούδες» όχι μόνο κοιτούν στα μάτια τη Μάντσεστερ Σίτι προηγούνται κιόλας της αντιπάλους τους. Μπροστάρης της προσπάθειας της ομάδας του Μπρένταν Ρότζερς ο Τζέιμι Βάρντι.

Ο Άγγλος επιθετικός ισοφάρισε στο πρώτο ημίχρονο όμως στην επανάληψη ζωγράφισε ξανά στο τέρμα της Σίτι. Ο έμπειρος φορ στο 53′ με εκπληκτικό τακουνάκι έδωσε το προβάδισμα στο σκορ για την ομάδα του. Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ακόμη ένα τέρμα. Ο Βάρντι και πάλι από την άσπρη βούλα ανεβάζει τον δείκτη του σκορ στο 3-1.