Νεϊμάρ: Τραυματίας στο ποδόσφαιρο αλλά… βασικός στα πάρτι! (pics)
Η Σίτι μπορεί να ξοδεύει ΜΙΣΟ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ λίρες ετησίως χωρίς να της λέει κανείς τίποτα!
Αφήνει τα πολλά πολλά ο προπονητής της Νότιγχαμ: «Ας δούμε την πραγματικότητα» (vid)
Απαισιόδοξος ο Ούλι Χένες: «Αδύνατο να φέρουμε στην Μπάγερν τον Τσάμπι Αλόνσο»
Λίβερπουλ: Βρήκε τον αντι-Σαλάχ και… ξενέρωσε τους οπαδούς της!
Γιουνάιτεντ, πλησιάζει ο παικταράς – Ένας «μάγος» στο Ολντ Τράφορντ με… 60 εκατ. ευρώ!
Μπρούνο Φερνάντες, 2024
Ολιμπίκ Μαρσέιγ

Γλίτωσε ήττα-σοκ στο 95′ από τη Μετς η Μαρσέιγ!

Παραλίγο να κάνει μεγάλη ζημιά στη Μαρσέιγ η Μετς μέσα στο «Βελοντρόμ», με τους γηπεδούχους εν τέλει να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας.

Η Μαρσέιγ τη μία νικά την Παρί Σεν Ζερμέν εκτός έδρας και την άλλη κινδυνεύει να χάσει από τη Μετς… Πάλι καλά που υπάρχει και ένας Σανσόν, με τον χαφ των Μασσαλών να δίνει βαθμό στην ομάδα του. Σε ένα… φλύαρο παιχνίδι από πλευράς γηπεδούχων ως επί το πλείστον, η ισοπαλία (1-1) ήταν το πιο δίκαιο αποτέλεσμα. Έτσι, μετά από πέντε αγώνες, η Μαρσέιγ βρίσκεται στην έκτη θέση με 8 βαθμούς, ενώ η Μετς στη 16η με τέσσερις.

Οι δυο ομάδες από την αρχή ξεκίνησαν νωθρά το παιχνίδι. Πιο πολύ κοιτούσαν τον αντίπαλο, δηλαδή έκαναν αναγνωριστικές κινήσεις μονάχα. Ο Ναγκατόμο κυρίως ήταν ο πιο δραστήριος για τους γηπεδούχους προσπαθώντας να βρει μια καλή σέντρα. Μαζί του ο Παγιέ, με τον Γάλλο να μην καταφέρνει και πολλά πράγματα.

Από την πλευρά της η Μετς επιχειρούσε να βρει διαδρόμους για να απειλήσει την εστία του Μανταντά. Όμως, δεν κατόρθωσε κάτι το εξεζητημένο. Η πιο θεαματική φάση του 1ου μέρους άνηκε στη Μαρσέιγ. Ο Ντάριο Μπενεντέτο πήγε να βάλει το γκολ της χρονιάς στη Γαλλία με γυριστό ψαλιδάκι. Όμως, αστόχησε από τα τρία μέτρα και δεν μας χάρισε ένα γκολ χάρμα ιδέσθαι… Μαρσέιγ

Πήγε για τα χειρότερα η Μαρσέιγ

Το ίδιο σκηνικό υπήρχε και στο δεύτερο ημίχρονο με τις λιγοστές ευκαιρίες να γίνονται εκατέρωθεν. Μετά το εικοσάλεπτο της επανάληψης, η Μετς ανέβασε στροφές. Στο 69΄ ο Μπουλαγιά επιχείρησε να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του δεν βρήκε στόχο στην καλύτερη ευκαιρία της ομάδας του.

Όμως, δυο λεπτά μετά όλα άλλαξαν… Ο Ουντόλ έκανε μια σέντρα-φαρμάκι στην καρδιά της άμυνας και ο Νιανέ σκόραρε υπέροχα για το 0-1. Ο Αντρέ Βίλας-Μπόας αφυπνίστηκε μετά το γκολ και προέβη σε αλλαγές. Ο Πορτογάλος προπονητής της Μαρσέιγ περίμενε ως τις καθυστερήσεις για να… σκάσει το χειλάκι του. Αυτό διότι ο Μόργκαν Σανσόν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από φάση διαρκείας. Έστω κι έτσι, σώθηκε κάπως η παρτίδα για τους Μασσαλούς…