Ντε Ρόσι: «Δεν ήξερα τι έπρεπε να κάνω…»!
Ρεάλ Μαδρίτης: Κάθε καλοκαίρι χάνει τον αρχηγό της!
Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Παρί Σεν Ζερμέν

«Ζάλισε» τους αντιπάλους του με τρομερή ντρίμπλα ο Μπαπέ (vid)

Αυτό που έκανε ο Κιλιάν Μπαπέ στην αναμέτρηση της Παρί Σεν Ζερμέν κόντρα στην Ανζέ, πολύ απλά δεν περιγράφεται με λόγια...

Αυτός ο παίκτης δεν υπάρχει. Έχει βαλθεί να μας τρελάνει όλους. Και σε κάθε αγώνα, θα κάνει και κάτι εντυπωσιακό. Ο λόγος φυσικά για τον Κιλιάν Μπαπέ.

Ο Γάλλος σταρ της Παρί Σεν Ζερμέν, βρίσκεται σε τρομερή φόρμα και το απέδειξε αυτό στην αναμέτρηση με την Ανζέ για τη Ligue 1.

Σε μία επίθεση της πρωταθλήτριας Γαλλίας, ο Μπαπέ ξεκίνησε την προσπάθειά του από αριστερά και μπήκε στη μεγάλη περιοχή… αδειάζοντας κυριολεκτικά δύο αντιπάλους του. Με μία ντρίμπλα όνειρο!

Η πάσα του Μπαπέ έφτασε στον Νεϊμάρ, οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Τελικό σκορ 6-1 υπέρ της Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία θύμισε την ομαδάρα που αγαπήσαμε πριν λίγα χρόνια. Ligue 1: PSG gegen Angers 6:1 - Neymar, Draxler, Mbappé treffen

Δείτε το υπέροχο γκολ με τον… μαέστρο Μπαπέ να δημιουργεί:

Να σημειωθεί πως το συγκεκριμένο τέρμα ήταν το 2-0 της Παρί. Ήταν το γκολ δηλαδή το οποίο άνοιξε τον δρόμο προς τη μεγάλη (σε έκταση σκορ) νίκη της ομάδας του Τόμας Τούχελ.

Το χρονικό του 6-1

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 7΄ο Φλορέντσι με απίθανο γκολ! Στην συνέχεια ο Νεϊμάρ πήρε την σκυτάλη από τον πρώην άσσο της Ρόμα και έκανε το 2-0 στο 36′. Η ομάδα του Τούχελ καθάρισε την υπόθεση τρίποντο από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Νωρίς νωρίς και στο δεύτερο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι βρήκαν και τρίτο γκολ, πάλι με τον Νεϊμάρ στο 48′.

Στο 52′ οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν με τον Τραορέ να κάνει το 3-1. Ωστόσο, οι φιναλίστ του περσινού Τσάμπιονς Λιγκ…δεν είχαν όρεξη για αστεία.  Πέντε λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 57′ ο Ντράξλερ έγραψε το 4-1, ενώ στο 71′ ο Γκεγιέ σκόραρε για το 5-1!

Όμως οι Παριζιάνοι δεν σταμάτησαν εκεί! Δεν θα μπορούσε να λείψει από τον πίνακα των σκόρερ και ο Κίλιαν Μπαπέ, οποίος έγραψε το τελικό 6-1 στο 84′.