H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Στα ημιτελικά η Μπάγερν στο καναβάτσο η Άρσεναλ! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Μπάγερν – Άρσεναλ: Κεφαλιά… δυναμίτης του Κίμιχ και 1-0! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Λογομαχία Γκρίλις με Βινίσιους για… θέατρο του Άγγλου! (vid)
Ρεάλ Μαδρίτης

Σαχτάρ από τα παλιά “ξέρανε” τη Μαδρίτη!(vid)

Με μεγάλη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο και παλικαρίσια προσπάθεια στο δεύτερο, η Σαχτάρ έφυγε με ιστορική νίκη από τη Μαδρίτη, κόντρα στην άκρως προβληματική Ρεάλ

Σε μια πραγματική ΜΑΤΣΑΡΑ με δύο εντελώς διαφορετικά ημίχρονα, η Σαχτάρ άντεξε στη Μαδρίτη και έφυγε θριαμβεύτρια με 3-2! Οι Ουκρανοί προηγήθηκαν με 3-0 στο ημίχρονο. Η Ρεάλ αντέδρασε, μείωσε σε 2-3 και πέτυχε και τρίτο γκολ στις καθυστερήσεις, το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ με χρήση VAR.

Η Ρεάλ επανέλαβε ουσιαστικά την εμφάνιση κόντρα στην Κάντιθ, όμως αυτή τη φορά η αντίπαλος δεν ήταν τόσο άστοχη. Μοιραία, το κοντέρ έγραψε…πολλά, με το δείκτη του σκορ να σταματά στο 0-3 στην ανάπαυλα. Οι Ουκρανοί δεν μπόρεσαν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα στις δύο πρώτες τους ευκαιρίες, όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Την αρχή έκανε ο Τετέ, που με αριστερό πλασέ άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ντόνετσκ στο 29′. Τέσσερα λεπτά αργότερα τα πράγματα έγιναν ακόμα χειρότερα για την ομάδα του Ζιντάν καθώς ο Βαράν άθελά του έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το κακό τρίτωσε για τους Μαδριλένους στο 42′, όταν ο Σόλομον -εντελώς ανενόχλητος- έκανε το 3-0 για την ομάδα του! Σαχτάρ

Η Ρεάλ ήταν δεδομένο ότι θα βγάλει αντίδραση στο δεύτερο μέρος. Ο Λούκα Μόντριτς στο 53ο λεπτό μείωσε το σκορ σε 1-3 με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής. Η Σαχτάρ έφτασε μια ανάσα από την άμεση απάντηση δύο λεπτά αργότερα, όμως ο Τετέ αστόχησε από πλεονεκτική θέση.

Στο 58′, ο Βινίσιους αντικατέστησε τον Ροντρίγκο και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα μείωσε ακόμη περισσότερο το σκορ. Με το που πέρασε στο παιχνίδι, έκλεψε τη μπάλα από τον Μάρλος και σκόραρε με το δεξί.

Παρά τα δύο γρήγορα γκολ της, η Ρεάλ δεν μπόρεσε να φτάσει και σε τρίτο τέρμα για να πάρει κάτι από το παιχνίδι. Το γκολ του Βαλβέρδε στις καθυστερήσεις ακυρώθηκε ορθώς ως οφσάιντ με χρήση VAR. Έτσι, το 2-3 έμεινε μέχρι τέλους, με τη Σαχτάρ να φεύγει θριαμβεύτρια και τη Ρεάλ να βυθίζεται σε ακόμα μεγαλύτερη κρίση λίγες μέρες πριν το ματς στο Καμπ Νου.