Μάντσεστερ Σίτι – Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Αγκουέρο κόντεψε να… βάλει τα κλάμματα! (vid)
Ένας (τυχερός) παίκτης έζησε από κοντά και τις δυο ιστορικές προκρίσεις του Ολυμπιακού σε λίγες ώρες! (vid)
Δεν έμεινε τυχαία όρθιος ο Λούνιν στο πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (pic)
Σίνα: «Σκέφτηκα να ρωτήσω τον Τζολάκη πώς το έκανε, το χαρτάκι με βοήθησε» (vids)
Η «Equipe» διαφωνεί με τη Mundo Deportivo: «Ο Ζιντάν θέλει Γιουνάιτεντ»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μπάγερν Μονάχου

Σωστοί πρωταθλητές, έλιωσαν την Ατλέτικο!(vid)

Η Μπάγερν Μονάχου με τρομερή εμφάνιση δεν δυσκολεύτηκε καθόλου και φιλοδόρησε με τέσσερα τέρματα την Ατλέτικο Μαδρίτης - Κορυφαίος ο Κομάν.

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν ξανά απολαυστική και σκόρπισε την Ατλέτικο Μαδρίτης με 4-0. Οι πρωταθλητές Ευρώπης δεν κατάλαβαναν τίποτα από τις δυσκολίες της πρεμιέρες και παίζοντας για μία ακόμα φορά εξαιρετικά κέρδισαν με αυτό το ιδιαίτερα ευρύ σκορ για αυτούς και βαρύ σκορ για την ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε. Έτσι, ξεκίνησαν με νίκη τις υποχρεώσεις τους στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ και ελπίζουν και αυτή τη σεζόν να φτάσουν μέχρι το τέλος. Δείχνουν να έχουν τα στοιχεία για να τα καταφέρουν. Από την άλλη η Ατλέτικο δεν μπόρεσε να ανταπεξέλθει στον ρυθμό του παιχνιδιού και υποτάχθηκε στις ορέξεις των γηπεδούχων. Κομάν ο κορυφαίος για τους Βαυαρούς.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο ματς και αμέσως αμέσως έχασαν δύο ευκαιρίες με τους Ζούλε και Τολισό. Η Ατλέτικο Μαδρίτης αντέδρασε και είχε τη δικιά της στιγμή με τον Καράσκο στο 23′. Πέντε λεπτά αργότερα και αφού η Μπάγερν συνέχισε να πιέζει, ήρθε το πρώτο γκολ. Ο Κίμιχ έκανε την μπαλιά και ο Κομάν μέσα από την περιοχή δεν δυσκολεύτηκε για το 1-0. Στο 41′ με τον Κομάν αυτή τη φορά να γίνεται δημιουργός, ο Γκορέτσκα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Σωστοί πρωταθλητές, έλιωσαν την Ατλέτικο!(vid)

Στην επανάληψη το μοτίβο του παιχνιδιού δεν άλλαξε με τη Μπάγερν να είναι κυρίαρχος. Στο 64′ ο Καράσκο είχε δεύτερη καλή στιγμή στο παιχνίδι, ούτε σε αυτή όμως κατάφερε να σκοράρει για την ομάδα του. Όλα τελείωσαν στο 66′. Ο πολύ καλός σε όλο το παιχνίδι Τολισό πήρε το ριμπάουντ στο ύψος της περιοχής και με πολύ ωραίο σουτ έγραψε το 3-0 και καθάρισε το παιχνίδι για του πρωταθλητές. Τα υπόλοιπα λεπτά είχαν διαδικαστικό χαρακτήρα με την Ατλέτικο να έχει αποδεχτεί τη μοίρα της. Στο μεταξύ στο 72′ σε μια πολύ ωραία αντεπίθεση, ο Κομάν έκανε το 4-0 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του.