Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Μαγεία Γιουνάιτεντ – Στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι μία άλλη!(vid)

Μία Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ να την πιεις στο ποτήρι, έδωσε παράσταση στο Ολντ Τράφορντ και κέρδισε με το εμφατικό 5-0 τη Λειψία.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τρομερή εμφάνιση απέναντι στη Λειψία πήρε τη νίκη με 5-0 και έκανε το 2/2 στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ. Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Μάρκους Ράσφορντ που πέρασε ως αλλαγή και πέτυχε χατ-τρικ, η ομάδα του Σόλσκιερ έκανε υγιεινό περίπατο και έδειξε ότι στην Ευρώπη είναι τελείως διαφορετική από την Πρέμιερ Λιγκ. Πλέον με τους 6 βαθμούς στις δύο πρώτες αγωνιστικές είναι το απόλυτο φαβορί για την πρόκριση στους 16 της κορυφαίας διοργάνωσης. Παράλληλα, οι κόκκινοι διάβολοι έδειξαν ότι κατά διαστήματα μπορούν να παίξουν εκρηκτικό ποδόσφαιρο μετά το ξέσπασε στο τελευταίο 20λεπτο του παιχνιδιού και τα τέσσερα γκολ.

Η κατάσταση στον 8ο όμιλο, έχει τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικεφαλής με 6 βαθμούς. Παρί και Λειψία έχουν 3, ενώ χωρίς πόντο είναι η Μπασακσεχίρ.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ξεκίνησε το ματς με πολλές αλλαγές. Αυτό εν μέρει την επηρέασε αλλά χωρίς να την κάνει να χάσει τον έλεγχο του παιχνιδιού. Σε αυτό τη βοήθησε το σχετικά γρήγορο γκολ του Γκρίνγκουντ. Ο Άγγλος στο 22΄έβαλε μπροστά την ομάδα του και της έδιωξε το άγχος. Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε άλλες μεγάλες στιγμές. Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο αλλά δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες. Η Λειψία έπαιζε κλειστά και έτσι το πρώτο ημίχρονο έκλεισε στο 1-0. Μαγεία Γιουνάιτεντ - Στο Τσάμπιονς Λιγκ είναι μία άλλη!(vid)

Στην επανάληψη το μοτίβο του παιχνιδιού δεν άλλαξε μέχρι να περάσει στο ματς ο Ράσφορντ και ο Μπρούνο Φερνάντες. Οι δυο τους άλλαξαν τα πάντα και προσέφεραν ένα τρομερό τελευταίο 20λεπτο στο ματς. Στο 74′ ο Πορτογάλος έκανε μία τρομερή κάθετη πάσα και ο Ράσφορντ δεν δυσκολεύτηκε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Σαν να μην έφτανε αυτό για τη Λειψία, ο ίδιος παίκτης έκλεψε τη μπάλα και δύο λεπτά αργότερα έκανε το 3-0. Αυτό το γκολ όχι απλά τελείωσε το ματς, αλλά απογοήτευσε τελείως τους φιλοξενουμένους. Και μετά άρχισε το σόου. Ο Μαρτιάλ με πέναλτι έκανε το 4-0 και ο Ράσφορντ στις καθυστερήσεις έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για την Γιουνάιτεντ με ωραίο σουτ.