Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Primera División

Έστησε… πάρτι η Ρεάλ με ντόρτια!(vid)

Η Ρεάλ συνέχισε με νίκες στη La Liga, καθώς δεν είχε πρόβλημα να επικρατήσει με της Ουέσκα και βρίσκεται μόνη πρώτη στη βαθμολογία

Μπορεί στην Ευρώπη να δυσκολεύεται, όμως στο πρωτάθλημα βρίσκει το ρυθμό της. Μετά τη μεγάλη νίκη στο Καμπ Νου, η Ρεάλ επικράτησε εύκολα της Ουέσκα με σκορ 4-1 και έφτασε τους 16 βαθμούς σε 7 αγωνιστικές. Σκόραρε ο Αζάρ στην επιστροφή του στην εντεκάδα.

Η Ρεάλ μπήκε αρκετά νωθρά στο ματς. Μπορεί η Ουέσκα να μην απειλούσε ιδιαίτερα, όμως ούτε η Ρεάλ έβρισκε εύκολα διαδρόμους προς την αντίπαλη εστία. Η πιο σημαντική στιγμή ήταν η κεφαλιά του Ράμος που μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι το ματς πήγαινε για ισοπαλία στο ημίχρονο, ανέλαβε δράση ο Εντέν Αζάρ. Ο Βέλγος με ένα εκπληκτικό αριστερό σουτ εκτός περιοχής, άνοιξε το σκορ για τη Ρεάλ στο 39′. Μάλιστα, η βασίλισσα βρήκε και δεύτερο γκολ πριν το ημίχρονο, με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά από ασίστ του Λούκας Βάσκεθ. Ρεάλ

Με την έναρξη του δευτέρου μέρους, η ομάδα του Ζιντάν βρήκε και τρίτο γκολ. Αυτή τη φορά ήταν από σουτ του Βαλβέρδε στο 54′, ο οποίος σκόραρε για δεύτερο σερί παιχνίδι. Στο 63′ Μπενζεμά και Βινίσιους συνδυάστηκαν ωραία, όμως ο Γάλλος δεν κατάφερε να σκοράρει, ενώ στο 74′ η Ουέσκα μείωσε το σκορ με τον Φερέιρο.

Τα γκολ όμως δεν σταμάτησαν εκεί. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μπενζεμά σκόραρε ξανά από κεφαλιά πάσα του Ροντρίγκο, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας του

Η Ρεάλ έβγαλε την υποχρέωση και πλέον στρέφει την προσοχή της στο κομβικό παιχνίδι με την Ίντερ για το Τσάμπιονς Λιγκ. Την επόμενη αγωνιστική του πρωταθλήματος η Ρεάλ φιλοξενείται από τη Βαλένθια, ενώ η Ουέσκα υποδέχεται την Έιμπαρ.