Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Ατλέτικο Μαδρίτης

Κόλλησε στη Μόσχα η Ατλέτικο!(vid)

Η Ατλέτικο έμεινε στο 1-1 κόντρα στη Λοκομοτίβ Μόσχας, παρά το γεγονός ότι είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού

Μπορεί να ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, όμως η Ατλέτικο δεν κατάφερε να φύγει με το διπλό από τη Μόσχα. Η ομάδα του Τσόλο Σιμεόνε έμεινε στο 1-1 με τη Λοκομοτίβ, φτάνοντας τους 4 βαθμούς στον όμιλο. Στους 2 πόντους έφτασαν οι μαχητικοί Ρώσοι.

Ο ρυθμός του παιχνιδιού δεν θύμιζε σε καμία περίπτωση…Ατλέτικο. Πολλές φάσεις, η μπάλα πάνω – κάτω και δύο γκολ συνέθεσαν το σκηνικό στο πρώτο ημίχρονο.

Στο 18′ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Ο Χοσέ Χιμένες είχε μείνει στην επίθεση μετά από εκτέλεση κόρνερ και με κεφαλιά από σέντρα του Ερέρα άνοιξε το σκορ. Ωστόσο, έξι λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Λοκομοτίβ να σκοράρει. Ο Ερέρα έκανε χέρι εντός περιοχής και ο Μίραντσουκ νίκησε τον Όμπλακ για το 1-1.

Στο 31′, ο Κορέα έφτασε κοντά στο γκολ, όμως το σουτ που επιχείρησε βρήκε το οριζόντιο δοκάρι. Έτσι, το σκορ δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες πήγαν ισόπαλες στα αποδυτήρια. Ατλέτικο

Λίγα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 53′, ο Φέλιξ βρήκε ωραία τον Σουάρεζ, όμως η κεφαλιά ψαράκι του Ουρουγουανού μπλοκαρίστηκε από τον Γκιγέρμε. Ίδια κατάληξη είχε και η κεφαλιά του Ζοάο Φέλιξ στο 65′, με τον γκολκίπερ της Λοκομοτίβ να διώχνει σε κόρνερ.

Ένα λεπτό αργότερα, η κεφαλιά του Κόκε βρήκε το δοκάρι, με τον Σουάρεζ να σκοράρει στην επαναφορά, αλλά από θέση οφσάιντ. Aυτή ήταν και η τελευταία μεγάλη φάση των φιλοξενούμενων στο παιχνίδι. Στα τελευταία λεπτά ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τις δύο ομάδες μάλλον να συμβιβάζονται με την ιδέα της ισοπαλίας.

Την επόμενη αγωνιστική, οι δύο ομάδες ξανασυναντιούνται, αυτή τη φορά όμως σε ισπανικό έδαφος.