Γκουντογκάν: «Τα πήγαμε καλά στα νοκ άουτ – Έχω μόνο 1 Champions League»!
Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Παρί Σεν Ζερμέν

Σούπερ Ντι Μαρία και τριάρα η Παρί στη Ρεν (vid)

Για ένα ακόμα ματς η Παρί Σεν Ζερμέν δεν είχε τους Μπαπέ και Νεϊμάρ, είχε όμως έναν εξαιρετικό Ντι Μαρία που σκόραρε δις στη νίκη επί της Ρεν με 3-0.

Τι κι αν παίζει χωρίς τα δυο λαμπρά της αστέρια; Η Παρί Σεν Ζερμέν δεν αντιμετωπίζει κανένα πρόβλημα. Τουναντίον μάλιστα, μιας και έριξε άνετα τρία γκολ στη Ρεν για τη 10η αγωνιστική της Ligue 1. Έτσι, οι Παριζιάνοι έχουν στρογγυλοκαθίσει στην κορυφή της βαθμολογίας και αρχίζουν να ξεφεύγουν από τους διώκτες τους. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Ντι Μαρία για τους πρωταθλητές Γαλλίας.

Ο Αργεντινός εξτρέμ έβαλε τα δύο από τα τρία τέρματα της ομάδας του Παρισιού. Το δεύτερο και το τρίτο για την ακρίβεια, με τον Μόιζε Κεν να ανοίγει το σκορ. Δεύτερη σερί ήττα με 3-0 για τη Ρεν, μιας και την περασμένη Τετάρτη έχασε και από την Τσέλσι με το ίδιο σκορ.

Έντεκα λεπτά χρειάστηκαν για τους πρωταθλητές Γαλλίας προκειμένου να σκοράρουν. Δράστης όπως προείπαμε ο Κεν μετά από λάθος των αμυντικών της Ρεν, η οποία φάνηκε κουρασμένη μετά τα συνεχόμενα ματς σε πρωτάθλημα και Τσάμπιονς Λιγκ.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ντι Μαρία προειδοποίησε ότι θα κάνει μεγάλο ματς. Το σουτ που επιχείρησε τράνταξε το δεξί δοκάρι του Γκομίς. Ωστόσο στο 21′ ο Αργεντινός εξτρέμ βρήκε δρόμο προς τα δίχτυα. Σε τετ-α-τετ έκανε μια τρομερή λόμπα γράφοντας το 2-0. Βέβαια, χρειάστηκε το VAR για να κατοχυρωθεί το γκολ τελικά. Μαρία

Είχε κέφια ο Ντι Μαρία

Η Ρεν έβγαλε κάποια αντίδραση στη συνέχεια, με την κεφαλιά του Ενζονζί να περνάει λίγο έξω στο 29′ Και στο 45ο λεπτό ο Γκομπό ανάγκασε τον Κέιλορ Νάβας σε απόκρουση, με τον Κοσταρικανό τερματοφύλακα να κρατάει το μηδέν.

Ο Ντι Μαρία είχε πολλά κέφια όμως και καθάρισε για την Παρί… Στο 73ο λεπτό με εξαιρετικό διαγώνιο σουτ, συρτό μάλιστα, νίκησε για δεύτερη φορά τον Γκομίς. Προηγουμένως, ο Κεν έχασε μοναδική ευκαιρία για να βάλει εκείνος το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ.

Στις καθυστερήσεις ξανά ο Ενζονζί απείλησε την εστία της Παρί, αλλά βρήκε μπροστά του τον Νάβας. Έτσι, έμεινε το 3-0 με την πρωταθλήτρια Γαλλίας να παραμένει μόνη πρώτη στη βαθμολογία.