Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Νάπολι

Δύσκολο διπλό Ευρώπης η Νάπολι στην Μπολόνια! (vid)

Σημαντικότατο διπλό που τη φέρνει στην τρίτη θέση της Serie A έκανε η Νάπολι στο γήπεδο Ρενάτο Νταλ'Αρα της Μπολόνια με 1-0 επί της ομώνυμης ομάδας.

Μονόδρομος ήταν η νίκη για τη Νάπολι στην έδρα της Μπολόνια και την πέτυχε. Οι «παρτενοπέι» άλωσαν το Ρενάτο Νταλ’Αρα επικρατώντας με 1-0 της Μπολόνια και σκαρφάλωσε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Βίκτορ Οσιμέν.

Ο Νιγηριανός φορ είχε ακούσει πολλά τις τελευταίες ημέρες λόγω της αστοχίας του. Ωστόσο ξόρκισε τα κακώς κείμενα με το τέρμα που σημείωσε και έδωσε πολύτιμο τρίποντο στην ομάδα του.

Στο πρώτο εικοσάλεπτο οι δυο ομάδες δεν έκαναν κάτι ιδιαίτερο. Οι Ναπολιτάνοι ήταν πιο ορεξάτοι ψάχνοντας το γκολ το οποίο βρήκαν στο 23ο λεπτό της συνάντησης. Ο Βίκτορ Οσιμέν μετά από εξαιρετική ασίστ του Λοσάνο έκανε το 1-0 για την ομάδα του Τζενάρο Γκατούζο.

Μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου το μόνο αξιοσημείωτο ήταν δυο κίτρινες κάρτες που πήραν οι Ντομίνγκες και Ντανίλο για τους γηπεδούχους. Νάπολι

Το κράτησε η Νάπολι

Στο δεύτερο μέρος, η Νάπολι πήγε να καθαρίσει το ματς. Επτά λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου 45λέπτου, ο Κουλιμπαλί σκόραρε. Ο διαιτητής όμως πήγε να τσεκάρει αν μετράει το γκολ το οποίο και εν τέλει ακύρωσε. Έτσι, δεν χρίστηκε σκόρερ ο κεντρικός αμυντικός της φιλοξενούμενης.

Στο 57′ η Μπολόνια λίγο έλειψε να σκοράρει με τον Παλάσιο. Ο έμπειρος επιθετικός όμως δεν κατάφερε να σκοράρει με σουτ. Αργότερα έγιναν αρκετές αλλαγές που έριξαν αν μη τι άλλο τον ρυθμό του αγώνα.

Στο τελευταίο πεντάλεπτο η Μπολόνια απείλησε αισθητά την εστία της Νάπολι. Σε δυο φάσεις, τη μία με τον Σοριάνο και την άλλη με τον Παλάσιο. Ωστόσο, αν και βρέθηκε κοντά στο 1-1, δεν το έκανε ποτέ. Έτσι, η Νάπολι πήρε σημαντικό διπλό που την έφερε τρίτη στη βαθμολογία και στις θέσεις που οδηγούν στο Τσάμπιονς Λιγκ.