Ποιο άγχος; Η Σίτι «καθάρισε» από το πρώτο ημίχρονο την Μπράιτον! (vids)
Βρέθηκε ενεργή βόμβα του Β’ Παγκοσμίου Πολέμου στο γήπεδο της Μάιντς! (pic)
Όταν ο Καστεγιάνος με καρέ τερμάτων έκανε τη Ρεάλ να υποκλιθεί στη Χιρόνα! (vid)
Παράδειγμα προς αποφυγή ο Αλεξάντερ-Άρνολντ, «κοιμόταν» στο 2-0 της Έβερτον! (vid)
Ο Λαπόρτα έπαιξε τα ρέστα του με Τσάβι και δικαιώθηκε!
Ιταλική εφημερίδα χρίζει τον Όσιμεν ως αντι-Μπαπέ!
Γιόχαν Κρόιφ: Η αρχή ενός θρύλου του ποδοσφαίρου! (vid)
Τσέλσι: Νυστέρι για Έντσο Φερνάντες και τέλος η σεζόν!
Ρεάλ Μαδρίτης: Βρήκε τον αντι-Νάτσο στη Μίλαν!
Η Γιουβέντους βρήκε τον επόμενο… Μπουφόν της!
Η Μπασακσεχίρ έφτιαξε… προτομή του Πέλκα! (pic)
Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Η Ρόμα θέλει να «κλέψει» τον απόλυτο αστέρα της Γιουβέντους!
Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Τότεναμ

Ο Άγιος Κέιν έστειλε στην κορυφή την Τότεναμ!(vid)

Με λυτρωτή τον Χάρι Κέιν η Τότεναμ πήρε σπουδαίο διπλό στην έδρα της Γουέστ Μπρομ και ανέβηκε στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ!

Με ένα γκολ του Χάρι Κέιν στο 89′, η Τότεναμ απέδρασε από την έδρα της Γουέστ Μπρομ και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας στην Πρέμιερ Λιγκ. Στους 17 πόντους η ομάδα του Μουρίνιο μετά από 8 αγώνες, μόλις στους 3 έμειναν οι γηπεδούχοι.

Το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ κακό ποιοτικά. Καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία. Η μεγαλύτερη ευκαιρία για την Τότεναμ χάθηκε στο 12ο λεπτό. Το σουτ του Σον από πολύ πλεονεκτική θέση μπλοκαρίστηκε σωτήρια. Στο 25ο λεπτό ο Ντάιερ έσωσε τη μπάλα πάνω στη γραμμή σε μια σέντρα σουτ που πέρασε πάνω από τον Γιορίς. Αυτές ήταν και οι δύο αξιοσημείωτες φάσεις του πρώτου μέρους. Τότεναμ

Στο δεύτερο μέρος, ο αγώνας ήταν αισθητά καλύτερος. Στο 47′ η κεφαλιά του Οσέι μετά από κόρνερ πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Γιορίς. Η Τότεναμ απάντησε με τρεις καλές στιγμές, όμως οι Μπέιλ, Κέιν και Σον δεν μπόρεσαν να στείλουν τη μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα.

Η Γουέστ Μπρομ πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο στα επόμενα λεπτά, όμως το σουτ του Γκάλαχερ πέρασε άουτ, ενώ η κεφαλιά του Φέρλονγκ μπλοκαρίστηκε από τον Γιορίς. Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι όδευε προς την ισοπαλία, μίλησε ο Κέιν.

Ο Άγγλος στράικερ εκμεταλλεύτηκε την ωραία σέντρα του Ντόχερτι και με κεφαλιά στο 88′ πέτυχε το χρυσό γκολ για την ομάδα του. Μέχρι το τέλος τίποτα δεν άλλαξε. Η ομάδα του Μουρίνιο απέδρασε με το τρίποντο της νίκης και πλέον είναι μόνη πρώτη στην κορυφή της βαθμολογίας. Από την άλλη πλευρά, η Γουέστ Μπρομ παρέμεινε στις θέσεις που οδηγούν στον υποβιβασμό.