Δεν πίστευε στα μάτια του ο Αρτέτα: Τα έπαθε ΟΛΑ στο δεύτερο γκολ του Μπεν Γουάιτ! (pic)
Ο Ποτσετίνο είπε αλήθειες για την Τσέλσι, μετά την «πεντάρα» από την Άρσεναλ!
Κανείς στην Τσέλσι δεν θα καταλάβει ΠΟΤΕ πως ο Τζάκσον αστόχησε από εκεί! (vid)
Ο Μίλικ μίλησε στο τέλος νικώντας τον Μανδά κι έστειλε τη Γιουβέντους στον τελικό! (vid)
H Άρσεναλ έστειλε μήνυμα σε όλους με την ιστορική «πεντάρα» στην Τσέλσι! (vid)
Le Parisien: Η Παρί ενεργοποιεί τη ρήτρα της χαφάρας της Σίτι!
Μπεν Γουάιτ και Χάβερτς έστειλαν για… τσάι την άμυνα της Τσέλσι! (vids)
Λάτσιο – Γιουβέντους: «Ντοπιέτα» ο Καστεγιάνος, ισόπαλο το συνολικό σκορ! (vids)
Έξαλλος ο Αλόνσο στην προπόνηση: «Όχι, γαμ@@νες γιώμες» (vid)
Δυο παίκτες της Premier League συνελήφθησαν για βιασμό και σεξουαλική επίθεση!
Ίντερ: Και ιστορία έγραψε και δεύτερο αστέρι έραψε!
«Κανονιά» του Τροσάρ και 1-0 η Άρσεναλ κόντρα στην Τσέλσι! (vid)
Ο Λουίς Ενρίκε τρελάθηκε και θέλει διακαώς το τρεμπλ με την Παρί!
Αρχηγική κίνηση από τον Μόντριτς: Έτσι, κλείνει στόματα στη Ρεάλ!
Αγγλική εφημερίδα βλέπει νέο «πόλεμο» Σίτι- Άρσεναλ για τον Γκιμαράες!
Μπαρτσελόνα

Ατλέτικο για τίτλο, Μπαρτσελόνα για… ύπνο (vid)

Η Ατλέτικο Μαδρίτης επικράτησε με 1-0 της Μπαρτσελόνα και πλέον η ομάδα του Σιμεόνε μπορεί να μιλάει... για πρωτάθλημα. Απογοήτευσαν οι Μπλαουγκράνα...

Σπουδαία νίκη για την Ατλέτικο Μαδρίτης η οποία επικράτησε με 1-0 της Μπαρτσελόνα εντός έδρας! Η ομάδα του Σιμεόνε είπε ευχαριστώ στο δώρο του Τερ Στέγκεν, σκόρερ ο Καράσκο. Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα οι «ροχιμπλάνκος» με 20 βαθμούς, απογοητεύει η ομάδα του Κούμαν που μένει στους 11!

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με την Μπαρτσελόνα να χάνει την πρώτη καλή ευκαιρία στο ματς μόλις στο 3′ με τον Γκριεζμάν όμως να μην μπορεί να στείλει στα δίχτυα την μπάλα από ευνοϊκή θέση! Στο 5′ ο Σαούλ απείλησε την εστία των Μπλαουγκράνα όμως ο Τερ Στέγκεν δήλωσε παρών.

Λίγα λεπτά αργότερα και συγκεκριμένα στο 12′ ο Γιορέντε έκανε ένα δυνατό σουτ από πλάγια με την μπάλα να τραντάζει το δοκάρι! Στο 41΄ο Μέσι έκανε αισθητή την παρουσία του, με τον Όμπλακ όμως να βγάζει εύκολο το σουτ του Αργεντινού.

Όλα έδειχναν πως οι δύο ομάδες θα πάνε με το 0-0 στα αποδυτήρια, όμως ο Καράσκο είχε διαφορετική άποψη. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, ο Τερ Στέγκεν για έναν ανεξήγητο ρόλο βγήκε από την περιοχή προκειμένου να κόψει μια πάσα προς τον Καράσκο, φτάνοντας σχεδόν στο… κέντρο! Ο Τερ Στέγκεν δεν ήρθε ποτέ σε επαφή με την μπάλα, ο Καράσκο τον…πέρασε για “πλάκα” και σε κενή εστία σκόραρε για το 1-0!

Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπαρτσελόνα έπρεπε να πιέσει για να βρει γρήγορα το γκολ της ισοφάρισης. Στο 58′ ο Όμπλακ είπε όχι στην κεφαλιά του Λενγκλέ. Στο 60′ ο Ζεράρ Πικέ αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο και ο Ντεστ πήρε την θέση του.

Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ισορρόπησε το ματς και έχασε μερικές καλές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων. Από την άλλη κρατούσε μακριά από την περιοχή τον Μέσι και την παρέα του. Στο 82΄ ο Σλοβένος τερματοφύλακας είπε και πάλι “όχι” στον Γκριεζμάν.

Οι αλλαγές του Κούμαν δεν βοήθησαν καθόλου και η άμυνα της Ατλέτικο κράτησε με σχετική ευκολία το “μηδέν”. Το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος με τους Μαδριλένους να παίρνουν έναν σπουδαίο τρίποντο.