Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Πάλι με πέναλτι η Γιουνάιτεντ, 1-0 τη Γουέστ Μπρομ (vid)

Στο ίδιο έργο θεατές, στο «θέατρο των ονείρων», καθώς η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 1-0 τη Γουέστ Μπρομ χάρη σε πέναλτι του Μπρούνο Φερνάντες.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν έπεισε κανέναν με την εμφάνισή της σε ένα ακόμα παιχνίδι. Οι «κόκκινοι διάβολοι» χρειάστηκαν τον Μπρούνο Φερνάντες για άλλη μια φορά και τις εκτελέσεις πέναλτι του. Ο Πορτογάλος με εύστοχη εκτέλεση διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Με το γκολ αυτό χωρίστηκαν οι δυο ομάδες.

Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην έβδομη θέση πιάνοντας στους 13 βαθμούς την Έβερον, τη Γουλβς και την Κρίσταλ Πάλας. Η Μπρομ από την πλευρά της παρέμεινε στις θέσεις που οδηγούν στην Τσάμπιονσιπ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Μαρσιάλ μόλις στα 120 δευτερόλεπτα να απειλεί την εστία του Τζόνστον, με τον τελευταίο να αποκρούει την προσπάθεια του Γάλλου. Το ίδιο έκανε και στο 16ο λεπτό της συνάντησης. Η Γουέστ Μπρομ είχε τις στιγμές της με τους Γκραντ και Μπάρτλεϊ στο πρώτο μέρος. Αλλά καμία απο τις δυο προσπάθειες δεν καρποφόρησε.

Έγινε του… πέναλτι και χαμογέλασε η Γιουνάιτεντ

Με το «καλησπέρα», έγινε… χαμός στο παιχνίδι. Στο 47′ συγκεκριμένα, ο ρέφερι καταλόγισε πέναλτι για τους φιλοξενούμενους, αλλά το πήρε πίσω ελέω VAR! Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά της Γιουνάιτεντ να κερδίσει πέναλτι. Γιουνάιτεντ

Ωστόσο, ο Φερνάντες είδε τον αντίπαλο τερματοφύλακα να πιάνει το πέναλτι! Αλλά, για καλή του τύχη, ο διαιτητής έδωσε επανάληψη επειδή ο γκολκίπερ κινήθηκε πρόωρα. Στη δεύτερη εκτέλεση ο Πορτογάλος άσος δεν λάθεψε και άνοιξε το σκορ.

Στο 65′ η Γουέστ Μπρομ σπατάλησε τεράστια ευκαιρία με τον Ρόμπινσον να πετυχαίνει το οριζόντιο δοκάρι! Δυο λεπτά μετά ο Ράσφορντ έπεσε πάνω στα ρεφλέξ του αντίπαλου πορτιέρο, όπως έγινε και στο 71′ με την κεφαλιά του Μαγκουάιρ. Ο Άγγλος τερματοφύλακας πραγματικά ήταν η αιτία που το σκορ δεν πήρε άλλες διαστάσεις…

Κάπως έτσι έμεινε το 1-0, με τον Μπρούνο Φερνάντες να πετυχαίνει άλλο ένα ρεκόρ… Σημείωσε το 11ο του πέναλτι σε δέκα μήνες παραμονής του στη Γιουνάιτεντ. Δηλαδή κάθε μήνα πετυχαίνει έστω ένα πέναλτι ο Πορτογάλος!