Ο Ντάιερ γλεντάει την Άρσεναλ: «Πόσο γούσταρα που την πέταξα εκτός…» (vid)
Κάραγκερ… κράζεις: «Ρεάλ, δεν είσαι η καλύτερη! Είσαι όμως η πιο τυχερή»
H Γιουνάιτεντ στέλνει τον Γκρίνγουντ… σούμπιτο στην Ιταλία
Ρώσος δημοσιογράφος «έλιωσε» στα γέλια στην εκτέλεση πέναλτι του Μπερνάρντο Σίλβα (vid)
Έγραψε ιστορία ο Νόιερ – Περισσότερα clean sheets από κάθε άλλον στο Champions League (stats)
«Η Μπαρτσελόνα κινείται μυστικά για την απόκτηση του Ντιμπάλα»
Αντσελότι: «Μας πίεσε πολύ η Σίτι, δεν θα πεθάνει ποτέ η Ρεάλ Μαδρίτης»
H UEFA… ζει και αναπνέει για το σενάριο Ρεάλ Μαδρίτης – Μπαπέ
Λίβερπουλ: Στο Λονδίνο ο παιχταράς που θα διαδεχθεί τον Σαλάχ
Τα δύο παιδικά λάθη του Σάκα στο φινάλε του Μπάγερν – Άρσεναλ (vid)
Ρόντρι: «Είδα μόνο μια ομάδα στο γήπεδο, έπρεπε να περάσει η Σίτι»
Μπέλινγχαμ: «Δεν υπάρχει πίεση, ευθύνη και ευλογία να παίζεις για τη Ρεάλ Μαδρίτης»
Σίτι – Ρεάλ: Βασιλική εκδίκηση, αποκαθήλωση της πρωταθλήτριας Ευρώπης! (vid)
Στα ημιτελικά η Μπάγερν στο καναβάτσο η Άρσεναλ! (vid)
Σίτι – Ρεάλ: Ο Ντε Μπρούιν «χτυπά» και επαναφέρει τις ισορροπίες! (vid)
Europa League

Η Λιλ το x-άρηκε περισσότερο από τη Μίλαν (vid)

Στο ισόπαλο 1-1 έμεινε η Μίλαν στην έδρα της Λιλ, με τους "λιλουά" να αποκτούν προβάδισμα πρόκρισης ως πρώτοι στον όμιλό τους στο Γιουρόπα Λιγκ.

Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ, η Μίλαν φιλοξενήθηκε από τη Λιλ στο στάδιο “Πιερ Μορουά”. Οι “ροσονέρι” πραγματοποίησαν ροτέισον, με αποτέλεσμα να μείνουν στο ισόπαλο 1-1 κόντρα στη γαλλική ομάδα. Έτσι, η Λίλ διαθέτει ένα βαθμό παραπάνω (8) από τη Μίλαν και έχει προβάδισμα πρόκρισης ως πρώτη στον όμιλο.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με ελάχιστες ευκαιρίες εκατέρωθεν. Ναι μεν, οι “ροσονέρι” είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά η πίεση της Λιλ ψηλά στο γήπεδο δεν τους επέτρεπε να περάσουν τη μπάλα στον άξονα.

Οι μοναδικές καλές προσπάθειες της Μίλαν ήρθαν από τα πόδια του Τσαλχάνογλου. Από εκεί και πέρα τα αβίαστα λάθη των “λιλουά” σε επικίνδυνα σημεία δεν τους κόστισαν αλλά προσέφεραν τις πρώτες τελικές στους “λιλουά”. Και στις 2 περιπτώσεις ο Αραούχο με σουτ εκτός περιοχής δε μπόρεσε να νικήσει τον Ντοναρούμα.

Η Μίλαν από τη πλευρά της είχε την ευκαιρία για γκολ στο 25ο λεπτό αλλά ο Χάουγκε δε μπόρεσε να γυρίσει για τον αμαρκάριστο Χάουγκε, με συνέπεια να χαλάσει η αντεπίθεση.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γρήγορο γκολ. Στο 46ο λεπτό, οι Μιλανέζοι για πρώτη φορά χώρους και με την ασίστ του Ρέμπιτς στον αφύλαχτο Καστιγιέχο σημειώθηκε το 1-0.

Αυτό το τέρμα δε βοήθησε να αυξηθεί η ένταση του παιχνιδιού. Και ενώ το παιχνίδι δε μύριζε γκολ, η Λιλ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στην πρώτη της πραγματικά καλή ευκαιρία στο παιχνίδι στο 65΄. Ειδικότερα, μετά από μία αδράνεια στην άμυνα, ο Μπαμπά με ψύχραιμο πλασέ εντός περιοχής έγραψε το 1-1.

Κάποιοι τραυματισμοί και οι πολλές αλλαγές χάλασαν το ρυθμό του αγώνα το επόμενο τέταρτο του αγώνα. Στο τελευταίο 10λεπτο, η Μίλαν ήταν αυτή που κυκλοφορούσε τη μπάλα, χωρίς όμως, να κυνηγάει το γκολ με ιδιαίτερο ζήλο. Αυτό δεν ήρθε ποτέ, με συνέπεια να μείνει μέχρι τέλους αυτό το 1-1.

Η βαθμολογία του 8ου ομίλου

Λιλ: 8

Μίλαν: 7

Σπάρτα Πράγας: 6

Σέλτικ: 1

Στο άλλο παιχνίδι του ομίλου, η Σπάρτα Πράγας επικράτησε εκτός έδρας της Σέλτικ με 4-1