Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έδωσε… στεγνά την Μπάγερν και αποκάλυψε το φαβορί για τον πάγκο της!
Ούτε τα προσχήματα ο Τέμπας: «Είμαι Ρεάλ και χαίρομαι που θα έρθει ο Μπαπέ»!
Λίβερπουλ

Λίβερπουλ: Έξαλλος με τον Κλοπ ο Σαλάχ!(vid)

Ο Μο Σαλάχ αποχώρησε έξαλλος από το παιχνίδι της Λίβερπουλ κατά τη στιγμή της αλλαγής του, καθώς διαφώνησε ανοιχτά με την επιλογή του Κλοπ να τον αντικαταστήσει

Και ξαφνικά…εσωτερικά προβλήματα στη Λίβερπουλ. Δεν έφτανε η γκέλα κόντρα στη Μπράιτον με το γκολ που δέχθηκαν οι “κόκκινοι” στις καθυστερήσεις του αγώνα. Πλέον πρέπει να διαχειριστούν και την αντίδραση του Σαλάχ στην αλλαγή του.

Ο Αιγύπτιος επιθετικός αντικαταστάθηκε από τον Μανέ στο 64ο λεπτό του αγώνα και αντέδρασε έντονα με την κίνηση του προπονητή του.

Η Λίβερπουλ είχε πάρει το προβάδισμα 4 λεπτά νωρίτερα, με ασίστ μάλιστα του Σαλάχ για τον σκόρερ Ζότα. Με το άνοιξε το σκορ για τους “κόκκινους”, ο Κλοπ επέλεξε να περάσει εκτός αγωνιστικού χώρου τον Αιγύπτιο. Άλλωστε, ο Σαλάχ δεν έχει ακόμα αγωνιστικό ρυθμό, λόγω και της περιπέτειας που είχε με τον κορωνοϊό, που τον κράτησε δύο εβδομάδες εκτός αγώνων. Λίβερπουλ

Ωστόσο, ο Σαλάχ ήθελε να παραμείνει στο ματς. Είχε σημειώσει την ασίστ, ενώ είχε σκοράρει στο πρώτο ημίχρονο, με το γκολ του πάντως να ακυρώνεται οριακά ως οφσάιντ. Έτσι, ο άσος της Λίβερπουλ δεν ένιωθε πως είχε τελειώσει η συμμετοχή του στο παιχνίδι. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Σαλάχ δεν έδωσε το χέρι του στον Κλοπ. Εμφανώς απογοητευμένος κινήθηκε κατευθείαν προς τον πάγκο, δείχνοντας τον τρομερό εκνευρισμό του.

Η εξέλιξη του αγώνα δεν δικαίωσε πάντως τον Κλοπ για την επιλογή του. Χωρίς τον Σαλάχ, οι “κόκκινοι” δεν ήταν τόσο απειλητικοί στις αντεπιθέσεις και έριξαν όλο το βάρος στη διατήρηση του 0-1. Αυτή την αγωνιστική συμπεριφορά την πλήρωσαν στις καθυστερήσεις.

Ο Ρόμπερτσον μάρκαρε άτσαλα τον Γουέλμπεκ και ο Γκρος από το σημείο του πέναλτι ισοφάρισε το ματς, χαρίζοντας στην ομάδα του ένα πολύ σημαντικό βαθμό. Ο Κλοπ λοιπόν πέρα από τους δύο πεταμένους βαθμούς, θα πρέπει να κάνει και μια κουβέντα με τον Σαλάχ, προκειμένου να λυθεί η παρεξήγηση που δημιουργήθηκε στο σημερινό παιχνίδι.