Παρί για… ριφιφί στο Μοντζουίκ, 1-3 με Βιτίνια και Μπαπέ! (vids)
Αντσελότι… είσαι τρέλα: «Ρεάλ, μην αγχώνεσαι! Παίζουμε στην διοργάνωση μας»
Απίθανη… ζεμπεκιά από Χούμελς και μείωσε η Ατλέτικο Μαδρίτης! (vid)
Μπαρτσελόνα – Παρί: ΚΟΚΚΙΝΗ ο Αραούχο, 1-1 ο Ντεμπελέ! (vid)
Εφιάλτης για Κέιν αν μείνει ξανά άτιτλος, αλλά θέλει να δείξει… κουλ
Προειδοποιεί ο Αρτέτα – «Επιστρέφουν αυτοί οι δύο! Πάμε για πρόκριση μέσα στο Μόναχο»
Μαγική ενέργεια από τον Γιαμάλ και έτοιμο γκολ στον Ραφίνια για το 1-0 της Μπαρτσελόνα! (vid)
Γιουνάιτεντ, σε διαλύει η Λίβερπουλ – Οι «reds»… παίρνουν τον στόχο του Τεν Χαγκ!
PODCAST: Neverkusen θέλατε; Φιλάκια από Τσάμπι!
H Νιούκαστλ θέλει να φέρει στο Νησί τον επόμενο σέντερ φορ που θα κάνει χαμό!
Έκαψαν φανέλα του Ντεμπελέ στη Βαρκελώνη! (vid)
Μπέλινγκχαμ σε Σίτι: «Σε λένε φαβορί! Ήσυχα, εμείς είμαστε η Ρεάλ…»
Μπαρτσελόνα VS Παρί, Ντόρτμουντ VS Ατλέτικο: Ιδού οι ενδεκάδες! (pics)
Champions League: Οι οπαδοί της Μπαρτσελόνα έκαναν Κόλαση την ατμόσφαιρα! (pics)
Υπέροχα νέα για τον Αρτέτα: Υπολογίζει κανονικά τον Όντεγκαρντ! (pic)
Europa League

Ευρώπη…από του χρόνου για την ΑΕΚ!

Η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στη Μπράγκα, γνώρισε νέα ήττα με 4-2 και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Γιουρόπα Λιγκ

Ευρώπη τέλος για την ΑΕΚ φέτος. Η Ένωση γνώρισε νέα βαριά ήττα από τη Μπράγκα με 4-2, μένοντας εκτός συνέχειας του Γιουρόπα Λιγκ. Από την άλλη πλευρά, η Μπράγκα σφράγισε την είσοδό της στη νοκ άουτ φάση, εκεί όπου θα την ακολουθήσει η Λέστερ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με το χειρότερο τρόπο για την ομάδα του Μάσιμο Καρέρα. Στο 7ο λεπτό του αγώνα, ο Τορμένα με προβολή σε στατική φάση, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 για την ομάδα του. Δύο λεπτά αργότερα, οι Πορτογάλοι διπλασίασαν τα τέρματά τους, όταν Γκαλένο έκανε την παράλληλη σέντρα από τα δεξιά και ο Εσγκάιο από κοντά την έσπρωξε σε κενή εστία.

Στο 19′ ο Ολιβέιρα αστόχησε σε κενή εστία, ενώ στο 22′ η κεφαλιά του Λιβάγια αποκρούστηκε δύσκολα. Εννιά λεπτά αργότερα ο Ολιβέιρα πήρε ρεβάνς για τη χαμένη ευκαιρία, αφού πέρασε τον Ματέους και μείωσε το σκορ για την ομάδα του. Ωστόσο, λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου, ο Όρτα νίκησε τον Τσιντώτα για το 1-3. ΑΕΚ

Η ΑΕΚ μπήκε με όρεξη για εκ νέου μείωση το σκορ στην επανάληψη. Τα σουτ των Ολιβέιρα (51′) και Αλμπάνη(54′) δεν βρήκαν στόχο. Στο 68ο λεπτό, ο Ανσαριφάρντ σκόραρε, όμως το γκολ του ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ. Στο 77′ ο Ματέους μπλόκαρε την κεφαλιά του Χνιντ.

Μάλιστα, λίγο πριν το τέλος η Μπράγκα έφτασε και σε τέταρτο γκολ. Η μπάλα στρώθηκε στον Γκαλένο μετά από κόρνερ και εκείνος με ωραίο σουτ νίκησε τον Τσιντώτα για το 1-4. Η ΑΕΚ βρήκε το γκολ της τιμής ένα λεπτό πριν τη συμπλήρωση 90 λεπτών παιχνιδιού. Ο Βασιλαντωνόπουλος σούταρε στην κίνηση, η μπάλα βρήκε και λίγο σε παίκτη της Μπράγκα και κατέληξε στα δίχτυα του Ματέους.

Το 2-4 δεν άλλαξε μέχρι το τέλος, με τους Πορτογάλους να φεύγουν με την πρόκριση από το ΟΑΚΑ. Η ομάδα του Καρέρα έμεινε εκτός συνέχειας του Γιουρόπα Λιγκ και επικεντρώνεται πλέον στους εγχώριους στόχους της.