Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Μπαρτσελόνα

Μπαρτσελόνα, πόσο πιο χαμηλά; (vid)

Ο κατήφορος της Μπαρτσελόνα στο πρωτάθλημα συνεχίζεται, καθώς οι Καταλανοί γνώρισαν νέα ήττα, αυτή τη φορά εκτός έδρας από την Κάντιθ

Η μικρή και άσημη Κάντιθ κάνει…πλάκα φέτος στους μεγάλους. Λίγο καιρό μετά το διπλό στην έδρα της Ρεάλ, η Κάντιθ υπέταξε και την Μπαρτσελόνα, η οποία συνεχίζει να απογοητεύει τη φετινή σεζόν. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 18 βαθμούς μετά από 12 αγώνες, ενώ η ομάδα του Κούμαν παρέμεινε στους 14 μετά από 10 παιχνίδια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους χειρότερους οιωνούς για τη Μπαρτσελόνα. Μόλις στο 9ο λεπτό, η Κάντιθ άνοιξε το σκορ. Ο Αλβάρο Χιμένεθ εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα του Ντεστ μετά από κόρνερ και έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0. Η Μπάρτσα προσπάθησε να απαντήσει άμεσα, αλλά δεν τα κατάφερε. Στο 15′ ο Ντεστ έβγαλε παράλληλη πάσα και ο Κουτίνιο δεν βρήκε καλά την μπάλα που έφυγε άουτ.

Στο 17′ ο Μπρέιθγουεϊτ δεν κατάφερε να νικήσει τον Λεντέσμα. Ο τερματοφύλακας της Κάντιθ έκανε εξαιρετική επέμβαση στο 26ο λεπτό, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μέσι λίγο έξω από την περιοχή. Οι Καταλανοί έκλεισαν την Κάντιθ στα καρέ της, όμως δεν κατάφεραν τίποτα ουσιαστικό, καθώς οι γηπεδούχοι είχαν κλείσει τους διαδρόμους προς την εστία του Λεντέσμα. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, με τη Μπαρτσελόνα να βρίσκεται ξανά με την πλάτη στον τοίχο. Μπαρτσελόνα

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με την έναρξη της επανάληψης. Αυτό που άλλαξε ήταν ο δείκτης του σκορ. Αυτό συνέβη στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης. O Ζόρντι Άλμπα πήγε να κάνει παράλληλη πάσα στην μικρή περιοχή και ο Αλκαλά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-1. Στο 62ο λεπτό, ο Νεγρέδο πέρασε στον αγώνα και λίγα δευτερόλεπτα αργότερα δικαίωσε τον προπονητή του.

Ο Ισπανός επιθετικός εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος των Λεγκλέ και Τερ Στέγκεν και έβαλε ξανά μπροστά την Κάντιθ. Όσο κι αν προσπάθησαν οι Καταλανοί, δεν μπόρεσαν να καταφέρουν κάτι. Έτσι, η ομάδα του Κούμαν έμεινε ακόμα πιο πίσω στην κούρσα του τίτλου. Για να επανέλθουν θα πρέπει να αλλάξουν πολλά…