Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Οι δέκα πιο ακριβοί ποδοσφαιριστές στον κόσμο – Λείπουν οι… GOAT (pic)
Φελίπε Μέλο προς Άλβες- Ρομπίνιο: «Αν είχατε βιάσει τη δική μου κόρη θα σας είχα σκοτώσει»
Ο Ντάνι Άλβες μόλις βγήκε από τη φυλακή έκανε το πάρτι της ζωής του!
Ο Ρόδρι κουβαλάει ένα από τα πιο… ακραία σερί που έχουμε δει!
Παρί Σεν Ζερμέν

Η πεντάμορφη Παρί και το τούρκικο τέρας (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν διέλυσε με 5 -1 την Μπασακσεχίρ και προκρίθηκε στους "16" του Τσάμπιονς Λιγκ ως πρώτη στον όμιλο, μπροστά από τη Λειψία.

Στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Τσάμπιονς Λιγκ, η Παρί Σεν Ζερμέν υποδέχθηκε την Μπασακσεχίτ στο “Παρκ Ντε Πρενες. Το παιχνίδι είχε διακοπεί χθες στο 16ο λεπτό για ρατσιστική επίθεση και συνεχίστηκε σήμερα. Οι Παριζιάνοι ήταν κλάσεις ανώτεροι και με 5-1 διέλυσαν την Μπασακσεχίρ και προκρίθηκαν ως πρώτοι στους “16” της διοργάνωσης μπροστά από τη Λειψία.

Οι Παριζιάνοι θέλαν μόνο τη νίκη για την κατάληψη της πρώτης θέση απέναντι στην αδιάφορη τουρκική ομάδα. Αυτή η διαφορά κινήτρου φάνηκε με την επανέναρξη του παιχνιδιού. Σε σχηματισμό 3-5-2 και με τους Νεϊμάρ και Εμπαπέ στην επίθεση, οι γηπεδούχοι έκαναν πάρτι.

Η γαλλική ομάδα ήθελε να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα του Γάλλου, ο οποίος όμως αστόχησε σε τετ α τετ νωρίς στο παιχνίδι. Ο Νεϊμάρ βρισκόταν σε κέφια και αυτό φάνηκε στο 21ο λεπτό. Με μία ποδιά και ένα εξαιρετικό τελείωμα έγραψε το 1-0.

Οι Παριζιάνοι πατούσαν με εξαιρετική ευκολία την αντίπαλη περιοχή. Έτσι, στο 39ο λεπτό πέτυχαν και δεύτερο γκολ στην κόντρα επίθεση. Ο Εμπαπέ πάσαρε στον Νεϊμάρ και ο Βραζιλιάνος νίκησε τον Γκουνόκ για το 2-0.

Η γαλλική ομάδα έφτασε και σε τρίτο γκολ, με τον Νεϊμάρ να κερδίζει πέναλτι από τον Γκουνόκ στο 41ο λεπτό. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Εμπαπέ, ο οποίος σκόραρε το πρώτο του φετινό γκολ στο Τσάμπιονς Λιγκ.

Και λίγα ήταν τα 5

Στο ξεκίνημα της επανάληψης, η Παρί συνέχισε στο ίδιο τέμπο. Μετά από δοκάρι του Μπάκερ στο 47΄, ο Νεϊμάρ πέτυχε χατ-τρικ με ένα σουτ έξω από την περιοχή μετά από ατομική προσπάθεια.

Η Μπασάκ πίεζε για το γκολ της τιμής αλλά ο Νάβας δήλωσε παρών στο 57ο λεπτό. Τελικά η τούρκικη ομάδα μείωσε σε 4-1 μετά από ένα σουτ του Καβεχτσί που κόντραρε στα σώματα.

Ωστόσο, αυτό περισσότερο εξόργισε την Παρί παρά της έριξε το ηθικό. Έτσι, οι Παριζιάνοι σκόραραν και 5ο γκολ ξανά στην κόντρα. Αυτή τη φορά, ο Ντι Μαρία βγήκε στην αντεπίθεση και έδωσε έτοιμο γκολ στον Εμπαπέ, ο οποίος έγραψε το 5-1 προ κενής εστίας.

Ο Εμπαπέ έχασε τεράστια ευκαιρία να πετύχει το χατ τρικ, χάνοντας ανεπανάληπτι τετ α τετ στο 73ο λεπτό. Όσο κυλούσε η αναμέτρηση, πιο κοντά ήταν η ομάδα του Τούχελ να σκοράρει παρά οι φιλοξενούμενοι. Ωστόσο, τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και παρέμεινε αυτό το 5-1.