Κάθε Παρασκευή προσφορά* χωρίς κατάθεση στην ελληνική ρουλέτα της Betsson
«Στόλισαν» τον Μπονούτσι στο Instagram του οι οπαδοί της Φενέρμπαχτσέ! (pic)
Οζίλ: «Μπαρτσελόνα, έχεις… χαλάσει! Πάψε να μιλάς για διαιτητές»
Στον τελικό ο Ολυμπιακός, έκαναν το θαύμα τους τα «ερυθρόλευκα» πιτσιρίκια! (vids)
Αποκάλυψη Γκουαρντιόλα – «Ήθελε να φύγει! Εγώ φταίω, δεν του έδινα χρόνο…»
Αρτέτα: «Πάτε καλά; Βάζουμε τόσα γκολ και… λέτε πως έχουμε πρόβλημα»

Σκόνταψε η Τότεναμ, κρυφογελάει η Λίβερπουλ! (vid)

Στραβοπάτησε στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας η Τότεναμ (1-1) και έδωσε την ευκαιρία στη Λίβερπουλ με νίκη επί της Φούλαμ να βρεθεί μόνη πρώτη στη βαθμολογία.

Η Τότεναμ κρατούσε για 82 λεπτά με νύχια και με δόντια το διπλό στην έδρα της Κρίσταλ Πάλα. Όμως, δεν χαμογέλασε στο τέλος και σπατάλησε δυο πολύτιμους βαθμούς. Σκιά του εαυτού της φάνηκε η ομάδα του Λονδίνου, με την Πάλας να έχει τις περισσότερες ευκαιρίες για γκολ! Στατιστικό το οποίο δεν συνάδει με έναν σύλλογο που κυνηγάει με αξιώσεις την κατάκτηση της Πρέμιερ Λιγκ.

Με τη συμπλήρωση του πρώτου τετάρτου, ο Ζαχά είδε τον Γιορίς να του στερεί το γκολ με εντυπωσιακή επέμβαση. Η απάντηση της Τότεναμ ήρθε τρία λεπτά μετά με τον Εντόμπελε να σουτάρει και τον Γκάιτα να αποκρούει. Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που χαμογέλασαν πρώτοι στο ματς. Σκόρερ ήταν ο Χάρι Κέιν που έκανε ωραίο δυνατό σουτ από τα 30 μέτρα. Ο Γκάιτα αιφνιδιάστηκε και μολονότι βρήκε την μπάλα, δεν μπόρεσε να αποσοβήσει το 1-0. Τότεναμ

Δεν το «καθάρισε» η Τότεναμ

Στο 34ο λεπτό, ο Εντόμπελε ξανά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση, όμως εκ νέου δεν κατάφερε να χριστεί σκόρερ. Κάτι που δεν άρεσε καθόλου στον Ζοζέ Μουρίνιο με αποτέλεσμα να τον αποσύρει στο 66′. Στο 43′ η Κρίσταλ Πάλας είχε τη μεγαλύτερη ευκαιρία της. Ο Εζέ από την άκρη της μεγάλης περιοχής σούταρε, αλλά η μπάλα βρέθηκε στο δεξί δοκάρι της Τότεναμ.

Οι γηπεδούχοι στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού είχαν τον έλεγχο. Και βέβαια τις πιο πολλές ευκαιρίες, δείχνοντας ότι δεν φοβήθηκε ούτε λεπτό την πρωτοπόρο του πρωταθλήματος. Στο 69ο λεπτό ο Σλαπ έχασε μοναδική ευκαιρία για το 1-1. Σαν μια προειδοποιητική βολή φάνηκε αυτή η ευκαιρία, μιας και σκόραρε δώδεκα λεπτά μετά. Η μπάλα έφτασε στα πόδια του σε πλεονεκτική θέση και δεν είχε πρόβλημα αυτή τη φορά να τη στείλει στα δίχτυα.

Οι παίκτες του Μουρίνιο αργότερα πήγαν να σώσουν την παρτίδα. Αρχικά ο Ντέιβις είχε δοκάρι στο 87ο λεπτό και στην αμέσως επόμενη φάση ο Γκάιτα νίκησε τον Κέιν με εκπληκτική επέμβαση. Και στις καθυστερήσεις ο Έρικ Ντάιερ είδε κι εκείνος τον τερματοφύλακα της Πάλας να τον κερδίζει…