Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μάντσεστερ Σίτι

Τραγική Σίτι, δεν κέρδισε ούτε τη Γουέστ Μπρομ!(vid)

Γκέλα ολκής για τη Μάντσεστερ Σίτι, η οποία δεν κατάφερε να κερδίσει τη Γουέστ Μπρομ στο Έτιχαντ, σταματώντας πάνω σε έναν εκπληκτικό Σαμ Τζόνστοουν

Σοκ για τη Μάντσεστερ Σίτι , αφού ήρθε ισόπαλη με 1-1 με τη Γουέστ Μπρομ. Απόλυτος πρωταγωνιστής για την ομάδα του Μπίλιτς ο τερματοφύλακάς της, Σαμ Τζόνστοουν, ο οποίος σταμάτησε μόνος του τους γηπεδούχους με εκπληκτικές επεμβάσεις στο τέλος του αγώνα.

Η Γουέστ Μπρομ αιφνιδίασε τη Σίτι και έφτασε κοντά στο γκολ μόλις στο 8ο λεπτό του αγώνα. Όμως ο Έντερσον είπε όχι στον Γκραντ κρατώντας το μηδέν για την ομάδα του. Στο 30′, χωρίς να έχει απειλήσει ιδιαίτερα η Σίτι άνοιξε το σκορ. Ο Στέρλινγκ υποδέχθηκε τη μπάλα εντός περιοχής και την κατάλληλη στιγμή γύρισε στον Γκιουντογκάν. Ο Γερμανός μέσος δεν δυσκολεύτηκε να σουτάρει με το δεξί για να βάλει μπροστά την ομάδα του.

Όλα έδειχναν λοιπόν ότι η ομάδα του Γκουαρντιόλα θα περνούσε ένα εύκολο βράδυ. Όμως, το αυτογκόλ του Ρούμπεν Ντίας λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου έστειλε τις ομάδες ισόπαλες στα αποδυτήρια. Σίτι

Με την έναρξη της επανάληψης, η Σίτι πήρε προφανώς τον έλεγχο του αγώνα. Στο 51ο λεπτό ο Κανσέλο νικήθηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ το ίδιο συνέβη και με τον Στέρλινγκ 7 λεπτά αργότερα, αλλά και με τον Ντε Μπρούιν στο 68′. Στο 86′ ο Τζόνστον νίκησε ξανά τον Βέλγο μέσο, αυτή τη φορά μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Η Σίτι είχε άλλες τρεις μεγάλες ευκαιρίες μέχρι τη λήξη του αγώνα, όμως ο Τζόνστον τη σταμάτησε κυριολεκτικά μόνος του. Αρχικά ο τερματοφύλακας της Γουέστ Μπρομ σταμάτησε τον Γκιουντογκάν σε κοντινή κεφαλιά. Το ίδιο έκανε και σε κεφαλιά του Στέρλινγκ στις καθυστερήσεις, έπειτα από εξαιρετική σέντρα του Ντε Μπρούιν.

Έτσι, η Σίτι έχασε δύο πολύ σημαντικούς βαθμούς στη μάχη που δίνει για να αναρριχηθεί στη βαθμολογία της Πρέμιερ Λιγκ μετά το κακό ξεκίνημά της στη σεζόν. Από την άλλη, η ομάδα του Μπίλιτς πανηγύρισε έναν ανέλπιστο βαθμό σε μια από τις δυσκολότερες έδρες στο πρωτάθλημα.