Τονάλι, διαλύεται η καριέρα σου – Νέα κατηγορία για παράνομο στοιχηματισμό (pic)
Η Μπαρτσελόνα είναι κοντά στο να πάρει… τσάμπα τον «εγκέφαλο» της Άρσεναλ!
Οριστική απόφαση – «Ακύρωσε» την Μπάγερν και θέλει μόνο Ρεάλ!
Άρσεναλ: Ο Αρτέτα έχει βρει ποιοι επιθετικοί τον ενδιαφέρουν από τώρα!
Μπαρτσελόνα, τον έδιωξες σαν άχρηστο – Τώρα γίνεται μάχη για την απόκτηση του!
Μπαρτσελόνα: Γιαμάλ… η εκτόξευση – Τα δύο στοιχεία που δείχνουν την εξέλιξη του!
Ποτσετίνο: «Είναι τέρμα λυπημένος! Δώσαμε τόσα χρήματα και έπαιξε μόλις 30’»
Τσέλσι

Δεύτερος ο Ζιρού σε συχνότητα σκοραρίσματος! (pic)

Ο Ολιβιέ Ζιρού σκοράρει κατά ριπάς και έχει καταφέρει να βρεθεί στη δεύτερη θέση των παικτών με τη μεγαλύτερη συχνότητα στο σκοράρισμα. Ποιος είναι πρώτος.

Η Τσέλσι φέτος δείχνει ένα αξιοπερίεργο πρόσωπο. Μολονότι αναδείχθηκε άτυπη πρωταθλήτρια στις μεταγραφές το καλοκαίρι, μια παλιά καραβάνα πρωταγωνιστεί. Ο λόγος για τον Ολιβιέ Ζιρού που είναι ανέλπιστα εξαιρετικός τη σεζόν που διανύουμε.

Ο Γάλλος σέντερ φορ πριν αρχίσει η σεζόν 2020-21, ήταν τρίτος στην ιεραρχία των επιθετικών της Τσέλσι. Ο Φρανκ Λάμπαρντ είδε τον Τίμο Βέρνερ να υπογράφει στην ομάδα, τρίβοντας τα χέρια του. Παράλληλα είχε και τον Τάμι Έιμπραχαμ ο οποίος έκανε πολύ καλές εμφανίσεις την περασμένη αγωνιστική περίοδο. Συνεπώς, δεν πόνταρε πολλά στον Ζιρού.

Ωστόσο, ο ίδιος ο παίκτης εμφάνισε την εμπειρία του. Αν θέλετε και την εξυπνάδα του, μιας και γνώριζε ότι δεν θα είχε πολύ χρόνο συμμετοχής. Εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες και τις συγκυρίες που του παρουσιάστηκαν και πλέον αποτελεί βασικό «όπλο» του Λάμπαρντ. Ο 34χρονος φορ σκοράρει κατά ριπάς φέτος, με τελευταίο του «τεμάχιο» απέναντι στην Άστον Βίλα. Βέβαια η Τσέλσι στραβοπάτησε, μιας και έμεινε στο 1-1 με τους «χωριάτες». Ζιρού

Δεύτερος σε συχνότητα σκοραρίσματος ο Ζιρού

Ο έμπειρος επιθετικός έχει σημειώσει 19 τέρματα από την έναρξη της σεζόν 2019-2020, βάσει και του χρόνου που έχει αγωνιστεί. Μιας και άρχισε να παίρνει φανέλα βασικού μετά την επανεκκίνηση της περασμένης που ήρθε το καλοκαίρι έπειτα από την αναβολή κορωνοϊού. Πλέον ο Ζιρού διαθέτει την δεύτερη καλύτερη επίδοση σε γκολ ανά λεπτά συμμετοχής!

Έχει αφήσει πίσω του σπουδαίους φορ στο αγγλικό πρωτάθλημα, όπως είναι οι Χάρι Κέιν και Τζέιμι Βάρντι. Ο μοναδικός που βρίσκεται πάνω του και στην πρώτη θέση σε goal ratio είναι ο Σέρχιο Αγκουέρο. Ο άσος της Μάντσεστερ Σίτι σημειώνει γκολ κάθε 94 λεπτά που παίζει. Ο Ζιρού σκοράρει κάθε 105 λεπτά, μετρώντας συνολικά 19 τέρματα από τον Αύγουστο του 2019. Θυμίζουμε ότι πέρσι δεν έπαιζε πολύ στην Τσέλσι… Να μην παραλείψουμε και τον Ντάνι Ινγκς, ο οποίος την περασμένη αγωνιστική περίοδο έκανε «παπάδες» με τη φανέλα της Σαουθάμπτον.

Ιδού η σχετική λίστα με τα στατιστικά των πέντε κορυφαίων παικτών σε συχνότητα σκοραρίσματος: