Video Hμέρας

Ο Μπαλοτέλι ντεμπούταρε και σκόραρε σε 4 λεπτά (vid)

O Μάριο Μπαλοτέλι στην πρώτη του εμφάνιση με τη φανέλα της Μόντσα έδειξε να είναι πανέτοιμος για να βγάλει εις πέρας αυτό που του έχει ζητηθεί.

Δεν άφησε καθόλου χρόνο να πάει χαμένο ο Μάριο Μπαλοτέλι. O 30χρονος επιθετικός δεν έχει μόλις λίγο καιρό που άνοιξε ένα νέο κεφάλαιο στη καριέρα του. Η Μόντσα των Σίλβιο Μπερλουσκόνι και Αντριάνο Γκαλιάνι του έδωσαν την ευκαιρία να πρωταγωνιστήσει στη προσπάθεια της ομάδας του για την άνοδο στη Σέριε Α. Μπαλοτέλι Μπόατενγκ

Εκείνος φαίνεται πως την άρπαξε από τα μαλλιά δείχνοντας με το καλημέρα τις προθέσεις του. Στον σημερινό τελευταίο αγώνα της Μόντσα για το 2020 ο Ιταλός επιθετικός πραγματοποίησε το ντεμπούτο του. Η ομάδα από το Μιλάνο αντιμετώπισε εντός έδρας ένα επίσης φαβορί για την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία, την Σαλερνιτάνα.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πανηγυρίσουν μια εύκολη όπως εξελίχθηκε νίκη ολοκληρώνοντας τη χρονιά με τον καλύτερο τρόπο. Το δικό του λιθαράκι στην αποψινή επιτυχία έβαλε και ο Super Mario. Ο έμπειρος φορ χρειάστηκε μόλις τέσσερα λεπτά για να πετύχει το πρώτο του τέρμα με τη νέα του ομάδα. Ο Ιταλός αγωνίστηκε βασικός και στο 4ο λεπτό βρέθηκε σε θέση βολής. Η παράλληλη με την εστία πάσα του συμπαίκτη του δεν θα μπορούσε να έχει άλλο αποτέλεσμα από το να βρεθεί στα δίχτυα των φιλοξενούμενων.

Δείτε το πρώτο γκολ του Μπαλοτέλι με τη Μόντσα

Ο Μπαλοτέλι πλάσαρε σωστά ανοίγοντας το σκορ για την ομάδα του πανηγυρίζοντας την επιτυχία του με τον επίσης αστέρα της ομάδας, Κέβιν Πρινς Μπόατενγκ. Οι δυο τους καλούνται να ηγηθούν της ομάδας τους και να βγάλουν εις πέρας την αποστολή. Η Μόντσα θέλει και έχει όλα αυτά που χρειάζεται προκειμένου να ανέβει στη Σέριε Α.

Στο του αγώνα, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Μπαλοτέλι ενώ έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι 2-0 χάρις το τέρμα του Μπαρίλα. Το κερασάκι στη τούρτα έβαλε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Αλμελίνο γράφοντας το τελικό 3-0. Με τη νίκη αυτή στο ντέρμπι της αγωνιστικής η Μόντσα έφθασε τους 29 βαθμούς. Μετά από 16 αγωνιστικές πρώτη στη κατηγορία βρίσκεται η Έμπολι με 31 και ακολουθούν Σαλερνιτάνα (31) και Μόντσα.