Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσετο πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Μετά τον Τσάβι πάμε για… κωλοτούμπα και με Τούχελ στην Μπάγερν
Ο Σεσκ Φάμπρεγκας δημιούργησε την απόλυτη ενδεκάδα της Premier League
Μπαρτσελόνα: Στον… πάγο ο Μπερνάρντο Σίλβα – Η θέση που «καίει» τον Τσάβι
Τα τρία μεγαθήρια που μπαίνουν… σφήνα στην εξίσωση Ρεάλ Μαδρίτης – Λούνιν
Τότεναμ

Γύρισε τον τροχό με το καλημέρα του 2021 η Τότεναμ!(vid)

Με σκόρερ τους Κέιν, Σον και Αντελβάιρελντ, η Τότεναμ κέρδισε εύκολα και άνετα με 3-0 τη Λιντς στην πρώτη αναμέτρηση για το 2021.

Η Τότεναμ με σοβαρότητα σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, καθάρισε τη Λιντς με 3-0 και ξεκίνησε με το δεξί τις υποχρεώσεις της στο νέο έτος. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προερχόταν από μία κακή περίοδο και είχε ανάγκη να κάνει ένα καλό παιχνίδι. Και αυτό και έκανε! Με σταθερότητα και καλό ποδόσφαιρο, έκανε τη δουλειά της και με το παραπάνω και επέστρεψε στις νίκες για την Πρέμιερ Λιγκ. Με αυτούς τους τρεις βαθμούς, τα σπιρούνια βρίσκονται στην τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμους. Αντίθετα, η Λιντς του Μαρσέλο Μπιέλσα έμεινε στους 23 και την 11η θέση.

Για ακόμα μία φορά, απόλυτοι πρωταγωνιστές της αναμέτρησης ήταν για την Τότεναμ, ο Χάρι Κέιν και ο Χενγκ Μιν Σον. Από ένα γκολ και μία ασίστ και σήμερα και νίκη για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο που συνεχίζει να κυνηγά τις ελπίδες της για κάτι καλό φέτος.

Το παιχνίδι στο ξεκίνημά του ήταν πολύ ισορροπημένο και οι δύο ομάδες ήθελαν να δημιουργήσουν. Η πρώτη ευκαιρία άνηκε στη Λιντ μόλις στο 5′ με την ομάδα του Μπιέλσα να δείχνει ότι πήγε στο Λονδίνο να προσπαθήσει για το καλύτερο. Ο Κέιν απάντησε στις ευκαιρίες στο 17΄με την Τότεναμ να ανεβάζει ρυθμό. Στο 29′ και μετά τη χρήση VAR, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι το οποίο ο Κείν μετέτρεψε σε γκολ. Τα πράγματα απλοποιήθηκαν στο 43΄όταν και η Τότεναμ διπλασίασε τα τέρματά της. Για να γίνει αυτό, έπρεπε να επιστρατευτεί η καθιερωμένη συνεργασία. Ωραία πάσα Κέιν σε Σον και 2-0. Αυτό ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Γύρισε τον τροχό με το καλημέρα του 2021 η Τότεναμ!(vid)

Στην επανάληψη η Λιντ προσπάθησε αλλά το μεγάλο προβάδισμα της Τότεναμ και η σταθερότητά της δεν μπορούσαν να αμφισβητηθούν. Ειδικά αφού ο Αντελβάιρεντ σκόραρε και έκανε το 3-0, τελειώσαν όλα. Η Τότεναμ έκανε συντήρηση και πήρε τελικάλ μία εύκολη νίκη, ξεκινώντας με το δεξί το νέο έτος.