Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπαρτσελόνα: Ο αρχηγός της αποχωρεί για… μικρομεσαία ομάδα της La Liga!
Τούχελ: «Οι οπαδοί με θέλουν για πάντα στην Μπάγερν, αλλά…»
Από… κλεισμένος στον πάγο – Η Ρεάλ αλλάζει στρατηγική για την ενίσχυση της άμυνας
Μια ανάσα πριν την ανακοίνωση προπονητή η Λίβερπουλ
Η Παρί Σεν Ζερμέν ορέγεται την αποκάλυψη της φετινής Serie A
Κρίσταλ Πάλας: Η Μπράιτον του φετινού καλοκαιριού
Ο Μουσιάλα απάντησε στο δίλημμα Μέσι ή Κριστιάνο – «Ένας είναι ο GOAT»
Σαν το καλό κρασί: Μόντριτς και Κρόος κάνουν και φέτος τη διαφορά στη La Liga (stats)
Home Page

Η ρουκέτα του Σανέ σχεδόν άφησε αναίσθητο τον Γκίντερ (vid)

Ο Λιρόι Σανέ λίγο έλειψε να αφήσει αναίσθητο τον αμυντικό της Γκλάντμπαχ, Ματίας Γκίντερ, με ένα σουτ - κεραυνό που επιχείρησε στην ήττα από τα "πουλάρια".

Η Μπάγερν Μονάχου ηττήθηκε χθες (8/1) από τη Γκλάντμπαχ με 3-2 αποδεικνύοντάς ότι είναι γήινη. Η ομάδα του Χάνσι Φλικ έχασε παρόλο που βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 2-0. Ο Λεβαντόφσκι άνοιξε το σκορ με πέναλτι και ακολούθησε το γκολ του Γκορέτσκα.

Ωστόσο, για μία ακόμη αναμέτρηση έκαναν την εμφάνισή της οι αμυντικές αδυναμίες των “βαυαρών”. Η επιλογή της να παίξει ψηλά τη γραμμή της άμυνας της, τής στοίχισε, καθώς ο Χόφμαν κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου. Ο Νόιχαουζ έγραψε το τελικό 3-2 μετά από λάθους του Σίλε στην έναρξη του 2ου 45λεπτου.

Αυτή η ήττα δίνει την ευκαιρία στην Λειψία να προσπεράσει τη Μπάγερν Μονάχου στην κορυφή της βαθμολογίας στην επικείμενη αναμέτρησή της με αντίπαλο την Ντόρτμουντ.

Ο Σανέ μπήκε στα παπούτσια του Χουλκ

Η χθεσινή αναμέτρηση, πάντως, πέρα από την ήττα έκπληξη της Μπάγερν χαρακτηρίστηκε από ένα ακόμη στιγμιότυπο.

Το σουτ-ρουκέτα του Σανέ στο 2ο ημίχρονο που παραλίγο να αφήσει αναίσθητο τον αμυντικό της Γκλάντμπαχ, Ματίας Γκίντερ. Ειδικότερα, ο Γερμανός επιχείρησε να απειλήσει την αντίπαλη εστία από μακριά. Ο αμυντικός των “πουλαριών” έβαλε το κεφάλι του στη φωτιά και απομάκρυνε τον κίνδυνο αποτελεσματικά. Ωστόσο, η δύναμη του σουτ του Σανέ ήταν τέτοιο που ξάπλωσε τον Γκίντερ και χρειάστηκε να διακοπεί το παιχνίδι για λίγα λεπτά.