Ο Φαμπρίτσιο Ρομάνο έβγαλε στη φόρα το μυστικό της ρήτρας του Γκιμαράες!
Ο Τέρι αποκάλυψε τη χειρότερη κίνηση που έκανε ποτέ προπονητής στην Τσέλσι! (vid)
Serie A

Μπακαγιόκο και διπλό στο 90′ η Νάπολι! (vid)

Η Νάπολι με κεφαλιά του Μπακαγιόκο στο 90ο λεπτό πήρε σπουδαία νίκη στην έδρα της Ουντινέζε με 2-1 και παράλληλα ανέβηκε πέμπτη.

Η Νάπολι δεν σταμάτησε να προσπαθεί να πάρει τη νίκη και τελικά δικαιώθηκε στις καθυστερήσεις του αγώνα με αντίπαλο την Ουντινέζε. Το γκολ του Μπακαγιόκο στο 90′ έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Τζενάρο Γκατούσο σε ένα ματς που είχε στραβώσει από νωρίς και μύριζε εκ νέου «γκέλα». Το γκολ του Μπακαγιόκο όμως, ήρθε να λυτρώσει του φιλοξενουμένους και να τους επαναφέρει σε τροχιά νικών. Αντίθετα, η Ουντινέζε που κράταγε τον έναν βαθμό μέχρι το τέλος, θα αρκεστεί απλά σε μία καλή εμφάνιση χωρίς βαθμολογικό αντίκρυσμα.

Το σκορ άνοιξε για τη Νάπολι ο Ινσίνιε από την άσπρη στο 15ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι όμως κατάφεραν να αντιδράσουν. Το γκολ του Λαζάνια στο 27΄έφερε το ματς στο ίσα και έμοιαζε μέχρι τα τελευταία λεπτά ικανό να δώσει τον έναν βαθμό στην ομάδα του. Ο Μπακαγιόκο όμως, δεν είχε πει την τελευταία του κουβέντα. Με κεφαλιά μέσα από την περιοχή έγραψε το τελικό 2-1 και παράλληλα χάρισε μία σπουδαία νίκη στην ομάδα του. Μία νίκη που την είχε μεγάλη ανάγκη. Μπακαγιόκο και διπλό στο 90' η Νάπολι! (vid)

Βαθμολογική άνοδος

Έτσι, η Νάπολι έφτασε τους 31 βαθμούς μετά από τα 16 πρώτ ματς του πρωταθλήματος. Πλέον βρίσκεται στην 5η θέση και προσπαθεί να ανακάμψει. Άρχισε καλά το πρωτάθλημα, στους τελευταίους όμως αγώνες δεν τα πηγαίνει καθόλου καλά. Αυτή η νίκη ήταν υψίστης σημασίας και δυσκολίας και όλοι στο στρατόπεδο της ομάδας ελπίζουν να αλλάξει την ψυχολογία τους. Αντίθετα, η Ουντινέζε είναι 13η μόλις με 16 βαθμούς σε 16 παιχνίδια.