Ρεάλ Μαδρίτης: Η «άρρωστη» ντρίπλα του Γκιουλέρ! (vids)
Τότεναμ: Νέο «πλήγμα» ενόψει του ντέρμπι με την Άρσεναλ!
Μπάγερν Μονάχου

Έλληνας κίπερ πέταξε εκτός Κυπέλλου την Μπάγερν! (vid)

Η Χόλσταϊν Κίελ, ομάδα δεύτερης κατηγορίας, απέκλεισε στα πέναλτι την Μπάγερν Μονάχου από τη συνέχεια του Κυπέλλου Γερμανίας!

Ο Ιωάννης Γκέλιος ήταν ο ήρωας για τη Χόλσταϊν Κίελ η οποία απέκλεισε την Μπάγερν Μονάχου από το Κύπελλο Γερμανίας. Η κάτοχος του θεσμού και νταμπλούχος υπέστη σοκαριστικό αποκλεισμό! Η ομάδα της Τσβάιτε Λίγκα (δεύτερη κατηγορία Γερμανίας) έκανε την τεράστια έκπληξη για τη φάση των 32 της διοργάνωσης. Πλέον η αντίπαλός της στους 16 είναι η Ντάρμνσταντ.

Η ομάδα του Χάνσι Φλικ είχε πολλά από τα βασικά της στελέχη στην αρχική της ενδεκάδα. Πρώτα απ΄ όλα είχε τον Μάνουελ Νόιερ κάτω από τα δοκάρια, πράγμα το οποίο από μόνο του λέει πολλά. Ο Γκνάμπρι στο 14ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους πρωταθλητές και κυπελλούχους Γερμανίας έπειτα από ασίστ του Τόμας Μίλερ.

Το πρώτο σοκ ήρθε στο 37ο λεπτό της αναμέτρησης από τον Μπαρτέλς που νίκησε σε τετ-α-τετ τον Νόιερ. Μάλιστα, στην αμέσως επόμενη φάση η γηπεδούχος βρήκε κι άλλο γκολ, αλλά αυτό ακυρώθηκε. Μπάγερν

Βρήκε το γκολ η Μπάγερν, αλλά βίωσε ΤΟ σοκ

Η Μπάγερν Μονάχου δεν θέλησε να δώσει άλλα δικαιώματα και στο 48′ πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Σανέ. Όσο τα λεπτά κυλούσαν και το ματς δεν «καθάριζε», ο Φλικ έβαλε μέσα το βαρύ πυροβολικό του. Ο λόγος για τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος όμως δεν σκόραρε σε κανονική ροή παιχνιδιού.

Έτσι, η Χόλσταϊν Κίελ κρατούσε με νύχια και με δόντια το σκορ στο ένα γκολ διαφορά. Μέχρι να έρθει το πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων για να σοκάρει τους πάντες. Ο Χοκ Βαλ με δυνατή κεφαλιά τίναξε τα δίχτυα του Νόιερ και έστειλε το ματς στην παράταση.

Εκεί δεν είχαμε κάτι που θα άλλαζε τα πράγματα και έτσι το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι. Στην ψυχοφθόρο διαδικασία η Μπάγερν αγχώθηκε περισσότερο από όσο έπρεπε. Έχασε 6-5 μιας και ένας Έλληνας απέκρουσε το πέναλτι του Μαρκ Ρόκα στο 5-5. Ο Ιωάννης Γκέλιος που κάνει καριέρα στη Γερμανία ουσιαστικά έκρινε την πρόκριση!