Ο Αντσελότι μίλησε: «Αυτοί οι δύο αξίζουν τη Χρυσή Μπάλα»
Ηγετής Φούντας με γκολ και ασίστ στη νίκη της Τράμπζονσπορ στο Κύπελλο! (vid)
Τσάβι με στροφή 180 μοιρών: «Το πρότζεκτ αυτό δεν έχει τελειώσει»
Επίσημο: Μπαρτσελόνα και Τσάβι μαζί για άλλη μια σεζόν
Αντσελότι για Τσάβι: «Πήρε τη σωστή απόφαση, έχει κάνει δουλειά στην Μπαρτσελόνα»
Η παραμονή του Τσάβι στέρησε από την Μπαρτσελόνα μια νέα… σούπερ αρχή
Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα «κανόνια» ηχούν και η UEFA έθεσε το δίλημμα (pic)
Γιουνάιτεντ: O αρχηγός άργησε αλλά πήρε μπροστά (stats)
Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
Τότεναμ

Έπαιξε με τη φωτιά και το πλήρωσε η Τότεναμ!(vid)

Η Τότεναμ για ακόμα ένα παιχνίδι το τελευταίο διάστημα δεν ανέβασε την απόδοσή της και μοιραία έμεινε στο 1-1 με αντίπαλο τη Φούλαμ.

Δεν βάζει μυαλό η Τότεναμ του Ζοσέ Μουρίνιο. Για ακόμα μία φορά η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο προηγήθηκε στο ματς αλλά μετά το γκολ που την έβαλε μπροστά επέλεξε τον γνωστό τρόπο του Μουρίνιο. Αντί να βγει μπροστά και να κηνυγήσει δεύτερο και τρίτο γκολ στην έδρα της για να καθαρίσει το ματς, αποφάσισε να δώσει χώρο στην αντίπαλό της και τελικά το πλήρωσε. Αν δεν είχε μάλιστα τον τον Ούγκο Λιορίς να λέει όχι στον Λόφτους Τσικ, θα βίωνε την απόλυτη καταστροφή και θα έχανε με ανατροπή μέσα στο σπίτι της.

Κάπως έτσι, Τότεναμ και Φούλαμ έμειναν στο 1-1 και μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Με αυτόν τον πόντο τα σπιρούνια έφτασαν τους 30 βαθμούς και έμειναν στην 6η θέση. Παρά το καλό ξεκίνημα της Τότεναμ, τα συνεχόμενα κακά αποτελέσματα την έχουν ρίξει στη βαθμολογία και την έχουν αναγκάσει να είναι εκτός των θέσεων που οδηγούν στην Ευρώπη. Την ίδια ώρα που η ομάδα ήθελε να εκμεταλλευτεί την ιδιαιτερότητα της σεζόν και είχε βλέψεις ακόμα και για πρωτάθλημα. Αντίθετα, η Φούλαμ με τον έναν βαθμό που πήρε, έφτασε τους 12 και παραμένει στην 16η θέση και δεν ξεφεύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού. Έπαιξε με τη φωτιά και το πλήρωσε η Τότεναμ!(vid)

Το γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσε ο Χάρι Κέιν στο 25ο λεπτό. Ο Ρεγκιλόν βγήκε από αριστερά και έβγαλε εκπληκτική μπαλιά στον αρχηγό της Τότεναμ. Εκείνος με κεφαλιά ψαράκι έστειλε την μπάλα δοκάρι και μέσα. Το γκολ της ισοφάρισης ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Καβαλέιρο πήδηξε πιο ψηλά από όλους και ισοφάρισε με το κεφάλι στο 74ο λεπτό. Μάλιστα η Φούλαμ θα μπορούσε να φύγει με το διπλό από την έδρα της Τότεναμ. Ο Λόφτους Τσικ είχε την ευκαιρία στο 78΄και βρέθηκε απέναντι από τον Ούγκο Λιορίς. Ο Γάλλος όμως είχε απάντηση στην προσπάθεια του Λόφτους και κράτησε το 1-1, γλιτώνοντας την ομάδα του από μεγάλο «κάζο».