Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Γιουβέντους

Κιέζα και Ράμσεϊ «καθάρισαν» για τη Γιουβέντους

Η Γιουβέντους έφυγε νικήτρια από τη Γένοβα και την έδρα της Σαμπντόρια, επικρατώντας με 2-0, μένοντας στο κυνήγι της κορυφής.

Νικήτρια από το «Λουίτζι Φεράρι» έφυγε η Γιουβέντους. Η «Βέκια Σινιόρα» επικράτησε με το ισχνό αλλά αρκετό 2-0 της Σαμπντόρια και πήρε ένα πολύτιμο τρίποντο στο κυνήγι της κορυφής.

Ένα άγαλμα στον Κιέζα, βρε Γιουβέντους

Στο χορτάρι, οι δύο ομάδες μπήκαν αναγνωριστικά και επιχείρησαν να βρουν τα βήματά τους γρήγορα. Πρώτη τα κατάφερε η Γιουβέντους και ξεκίνησε από νωρίς να πιέζει για το γκολ. Γκολ το οποίο ήρθε μόλις στο 20ο λεπτό του αγώνα.

Ο Αλβάρο Μοράτα τροφοδότησε τον Κιέζα και ο τελευταίος νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 1-0.

Οι ρυθμοί του παιχνιδιού δεν άλλαξαν, με τη Γιουβέντους να ψάχνει και το δεύτερο γκολ. Ο Κριστιάνο Ρονάλντο κατάφερε να γίνει απειλητικός για την ομάδα του στο 39′. Έγινε κάτοχος της μπάλας και επιχείρησε ένα σουτ, το οποίο όμως έφυγε λίγο άουτ.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Πορτογάλος έγινε ξανά επικίνδυνος αλλά η προσπάθειά του έφυγε πάλι άουτ.

Ο Μοράτα δεν μπόρεσε, αλλά ο Ράμσεϊ ήταν «παρών»

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες διατήρησαν την ίδια εικόνα. Στο 55′ ο Κουαλιαρέλα επιχείρησε να διασπάσει την αντίπαλη άμυνα αλλά χωρίς επιτυχία. Δευτερόλεπτα μετά ο Μοράτα χρίστηκε σκόρερ αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Το παιχνίδι συνεχίστηκε με τις δύο ομάδες να προσπαθούν ανά διαστήματα να ελέγξουν την κατοχή της μπάλας. Ωστόσο, αυτή που κατάφερε να βρει δίχτυα ήταν η Γιουβέντους με τον Άαρον Ράμσεϊ να βρίσκει δίχτυα.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι η Γιουβέντους πήρε ένα σπουδαίο τρίποντο που τη διατηρεί σε τροχιά κορυφής.

Ρίξτε μία ματιά στο κανάλι μας στο YouTube ΕΔΩ!