Η Γιουνάιτεντ βρήκε τον φορ που θέλει στο Νησί αλλά είναι πανάκριβος
Ο Μπέλινγχαμ βάζει παντού… γκολάρες – Η «καυτή» σύντροφος του αστέρα της Ρεάλ Μαδρίτης (pics)
Σιγά που θα άφηνε η Μπάγερν Μονάχου – Βρήκε ποιον θα αρπάξει από τη Λεβερκούζεν
H Ρεάλ Μαδρίτης έχει στα… χέρια της την καλύτερη «σκούπα» της La Liga (stats)
Μπαρτσελόνα: Οι τρεις εγγυήσεις του Λαπόρτα που άλλαξαν την απόφαση του Τσάβι
Κλοπ: «Τα κάναμε όλα λάθος με Έβερτον, συγνώμη από τους οπαδούς μας»
Αγχώθηκε κόντρα στην ουραγό η Γιουνάιτεντ, αλλά έσωσε την παρτίδα (vid)
Η Αταλάντα στον τελικό με «ντόρτια» και τώρα Γιουβέντους! (vid)
Η Λίβερπουλ ανέστησε την Έβερτον… αυτοκτονώντας! (vid)
Γκάλαχερ για Τσέλσι: «Φάγαμε πέντε από την Άρσεναλ αλλά προσπαθήσαμε»!
La Liga: Στέλνει το El Clasico εκτός Ισπανίας!
Τραγικές άμυνες από Λίβερπουλ και Γιουνάιτεντ, δώρα σε Έβερτον και Σέφιλντ! (vids)
Πάνος Κατσέρης: Το ακατέργαστο ελληνικό διαμάντι της Ligue 1 (vid)
Αυτά που κάνει φέτος η Άρσεναλ στο Λονδίνο δεν έχουν ξαναγίνει! (pic)
Η Μπάγερν θέλει τον ηγέτη της Μπαρτσελόνα!
Primera División

Η Ατλέτικο πέρασε ωραία με τον… Κορέα για παρέα! (vid)

To τέρμα του Άνχελ Κορέα στο 74' ήταν αρκετό για την Ατλέτικο Μαδρίτης, ώστε να πάρει το "διπλό" στην έδρα της Γρανάδα με σκορ 2-1.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης φέτος τρέχει και κανείς δεν την φτάνει! Η Γρανάδα ναι μεν την δυσκόλεψε, αλλά οι “ροχιμπλάνκος” πέρασαν και από το “Λος Κάρμενες”, επικρατώντας με σκορ 2-1 στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Λα Λίγκα.

Μεγάλος πρωταγωνιστής δεν ήταν ως συνήθως ο Λουίς Σουάρες. Αλλά ο Άνχελ Κορέα, ο οποίος με δικό του τέρμα “έγραψε” το τελικό αποτέλεσμα. Ένα αποτέλεσμα που δίνει ακόμη τρεις βαθμούς στους Μαδριλένους που φτάνουν τους 54 και ούτε καν… νιώθουν όλους εκείνους που είναι από πίσω τους.

Σε ακόμη ένα παιχνίδι της Ατλέτικο Μαδρίτης ο ρυθμός δεν ήταν γρήγορος. Ειδικά στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης. Άλλωστε αυτό είναι κάτι που θέλει το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε. Είναι κάτι που φέρνει βαθμούς, οπότε είναι… καλό για τον “Τσόλο” και τα παιδιά του.

Οι φιλοξενούμενοι, όπως ήταν λογικό και επόμενο, είχα την κατοχή της μπάλας. Είχαν την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ως εκεί. Παραπέρα δεν μπορούσαν να φτάσουν οι ποδοσφαιριστές της Ατλέτικο Μαδρίτης που έβλεπαν τους αντιπάλους τους να έχουν στηθεί υποδειγματικά και να μην χάνουν σχεδόν καμία μονομαχία.

Τα λεπτά περνούσαν. Όπως πέρασε και το πρώτο μέρος, χωρίς να φέρει γκολ ή ιδιαίτερες συγκινήσεις. Αλλά το δεύτερο 45λεπτο δεν είχε καμία σχέση με το προηγούμενο. Στο 63′ ο Γιορέντε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και έδωσε άλλη πνοή στην αναμέτρηση. Η Γρανάδα το πήρε απόφαση να βγει μπροστά για να διεκδικήσει κάτι καλύτερο.

Η απάντησή της δεν άργησε πολύ. Ήρθε μόλις μετά από 180 δευτερόλεπτα με τον Ερέρα στο 66′ να “γράφει” το 1-1. Αλλά η Ατλέτικο Μαδρίτης φέτος έχει πολλούς και διαφορετικούς τρόπους για να πετυχαίνει κάποιο γκολ. Κάποιο τέρμα. Το δεύτερο τέρμα των “ροχιμπλάνκος” δεν μπήκε από τον Λουίς Σουάρες αλλά από τον Άνχελ Κορέα, ο οποίος στο 74′ έκανε το 2-1 που έμελλε να μείνει ως το τέλος και να φέρει ακόμη τρεις σημαντικούς βαθμούς στην ομάδα της Μαδρίτης.