Μπαρτσελόνα: Σοβαρά υποψήφιος εκ των έσω για αντι-Τσάβι!
Μπάγερν VS Άρσεναλ, Σίτι VS Ρεάλ: Οι ενδεκάδες των τιτανομαχιών! (vid)
Μπαρτσελόνα: Στα… τάρταρα τα αποδυτήρια μετά τον αποκλεισμό από την Παρί!
Ατλέτικο Μαδρίτης: Θέλει τον παίκτη που… την κάνει από τη Γιουβέντους!
Τσέλσι: Ο λόγος που ο Τζάκσον πήγε να «κλέψει» το πέναλτι από τον Πάλμερ!
Μπάγερν: Το σχόλιο του Κέιν για τον Νάγκελσμαν!
Η Ρεάλ βρήκε τον αμυντικό που έψαχνε στην Άρσεναλ!
«Ντόπαρε» τους παίκτες της Άρσεναλ ο Αρτέτα με τις δηλώσεις του!
Ντόρτμουντ

Όχι για τον τίτλο, αλλά για την Ευρώπη θα παλέψει η Ντόρτμουντ! (vid)

Νέα... γκέλα για την Ντόρτμουντ που έμεινε στο 2-2 με την Χόφενχαϊμ. Πρέπει να βρουν άμεσα λύσεις οι Βεστφαλοί για να μην χαθεί το... «τρένο» της Ευρώπης!

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ δεν τα κατάφερε ούτε κόντρα στην Χόφενχαϊμ εντός έδρας, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 2-2! Μόλις μία νίκη στα τελευταία 5 ματς για την Ντόρτμουντ, που πλέον… φαίνεται πως θα δώσει μάχη για τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη!

Το ματς είχε…τρελό ρυθμό από τα πρώτα και όλας λεπτά! Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τρεις απίστευτες ευκαιρίες με τον Μπεμπού, με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων όμως να είναι άστοχος. Στον αντίποδα όμως, η Ντόρτμουντ κατάφερε να βρει το γκολ με τον Σάντσο να βγαίνει σε τετ-α-τετ και να σκοράρει για το 1-0!

Πριν καλά καλά όπως κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, η Χόφενχαϊμ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης! Συγκεκριμένα, στο 31΄ο Ντεμπούρ με ωραία προσπάθεια νίκησε τον γκολκίπερ των Βεσφταλών για το 1-1. Σε μια φάση όμως που οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για φάουλ πάνω στον Χάαλντα στο ξεκίνημα της φάσης.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, με την ομάδα του Τέρζιτς να τα βρίσκει σκούρα!

Με το καλημέρα στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα! Ο γκολκίπερ της Ντόρτμουντ έκανε… μια ακόμα γκέλα και ο Μπεμπού έγραψε από κοντά το 2-1 Πλέον οι γηπεδούχοι… ήταν σε ιδιαίτερα δύσκολη θέση!

Στο 57΄ο Χάαλαντ σκόραρε όμως το γκολ ακυρώθηκε μετά από την χρήση του VAR λόγω οφ-σάιντ! Τα λεπτά περνούσαν και οι Βεστφαλοί ολοένα και αύξαναν την πίεση τους προς τα καρέ των φιλοξενούμενων. Λίγα λεπτά πριν φτάσουμε στο 90΄και συγκεκριμένα στο 81΄ο Χάαλαντ σκόραρε εκ νέου και το γκολ αυτήν την φορά μέτρησε κανονικά για το… 2-2!

Αυτό όμως ήταν και το τελικό σκορ, καθώς καμιά από τις δύο ομάδες δεν θέλησε να ρισκάρει στα τελευταία λεπτά. Πλέον η Ντόρτμουντ βρίσκεται στους 33 βαθμούς και στην 6η θέση, ενώ η Χόφενχαϊμ στην 12η θέση με 23 βαθμούς.