Το πιστεύει ο Τούχελ: «Ο Γκνάμπρι θα παίξει με Ρεάλ και θα σκοράρει κιόλας»
Γιουνάιτεντ, χάνεις και τους… τέσσερις – Ξεπουλάει όλη την άμυνα!
Επίσημο: Η πρώτη χώρα της Ευρώπης που είπε «ΟΧΙ» στο VAR! (pic)
Μπαρτσελόνα: Φέρνει τον… ξεχασμένο για την μεσαία γραμμή – Μεταγραφή από το Κατάρ!
Ράγισε καρδιές ο Φερνάντες: «Πονούσα για έξι μήνες! Ήμουν με ενέσεις και φάρμακα, δεν άντεξα…»
Premier League για τις παραβάσεις της Σίτι: «Ετοιμαστείτε! Θα λυθεί άμεσα…»
Ο Κλοπ διέλυσε το πλάνο της Τσέλσι – Είπε «όχι» και τον κράτησε στο Άνφιλντ!
Μπάγερν Μονάχου

Κουρασμένη Μπάγερν, “τρελαμένη” Άιντραχτ! (vid)

Η Άιντραχτ Φρανφούρτης έκανε ένα σπουδαίο ματς κόντρα στην Μπάγερν και επικράτησε με 2-1 των πρωταθλητών Γερμανίας που έδειξαν... κουρασμένοι.

Η Μπάγερν Μονάχου υπέστη εκτός έδρας ήττας από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης με 2-1! Δεύτερο σερί ματς χωρίς νίκη για την ομάδα του Φλικ. Ανεβαίνει στην βαθμολογία η Άιντραχτ, καθώς πλέον βρίσκεται στην τέταρτη θέση με 42 βαθμούς! Στους 49 παρέμεινε η πρωταθλήτρια Γερμανίας…

Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης η Άιντραχτ έδειξε τις… άγριες διαθέσεις της. Στο τέταρτο μόλις λεπτό, ο Γιουνές έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Στο 12΄ο Καμάντα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα μετά από πάσα πάρε-βάλε από τον Κόστιτς!

Η πίεση προς τα καρέ του Νόιερ συνεχίστηκε και σίγουρα η Μπάγερν Μονάχου έδειχνε… να τα έχει κάπως χαμένα στην άμυνα. Στο 31΄ ο Γιουνές από πλάγια θέση έπιασε ένα απίθανο σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα για το 2-0!

Το πρώτο ημίχρονο τελείωσε με την ομάδα του Χανς Φλικ να μην έχει απειλήσει ουσιαστικά την εστία των γηπεδούχων.

Ήταν δεδομένο πως οι πρωταθλητές Γερμανίας θα αντιδράσουν στο δεύτερο ημίχρονο. Σχετικά νωρίς μάλιστα κατόρθωσαν να μειώσουν το σκορ. Στο 53΄ο Λιρόι Σανέ έκανε.. πλάκα στους αμυντικούς της Άιντραχτ και έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Λεβαντόφσκι που σκόραρε για το 2-1!

Καλό το διάβασμα. Αλλά μήπως να μας… καμαρώσεις και στο κανάλι μας στο Youtube;

Οι Βαυαροί συνέχισαν να πιέζουν και έφταναν με αξιώσεις μπροστά από την εστία των γηπεδούχων. Ο Κομάν στο 70′ σπατάλησε μια σπουδαία ευκαιρία για να ισοφαρίσει. Στο 79΄η Άιντραχτ διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι, όμως ο ρέφερι μετά και από την χρήση του VAR δεν έδωσε κάποια παράβαση.

Οι παίκτες της Μπάγερν Μονάχου ξέμειναν από δυνάμεις τα τελευταία λεπτά και δεν μπόρεσαν να κυνηγήσουν την ισοφάριση. Έτσι το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος με την Άιντραχτ να πετυχαίνει μια σπουδαία νίκη, την πέμπτη σερί της στην Μπουντεσλίγκα και πλέον βλέπει… ψηλά.