Λούκας Βάσκεθ: Ο «ελβετικός σουγιάς» της Ρεάλ Μαδρίτης!
Ίντερ: Έξαλλα πανηγύρια από τους Πρωταθλητές μέσα στο Σαν Σίρο! (vids)
Η Ίντερ πανηγύρισε το Πρωτάθλημα μέσα στην έδρα της Μίλαν! (vids)
Μίλαν – Ίντερ: Ο Τουράμ «τελειώνει» τη Μίλαν και το Πρωτάθλημα! (vid)
Γκολ τίτλου για την Ίντερ, με τον Ατσέρμπι να «καρφώνει» τη Μίλαν! (vid)
Αποκαλύφθηκε ο διάλογος των διαιτητών για τη μεγάλη φάση της Μπαρτσελόνα!
Άντζελο Σίνα, ο αφανής ήρωας του Ολυμπιακού με τις απίστευτες αποκρούσεις του! (vid)
Μόντριτς για επιστροφή στην Premier League: «Ποτέ δε ξέρεις»!
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ, ΔΙΕΛΥΣΕ ΤΗ ΜΙΛΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ! (vids)
Ο Αρτέτα έδωσε μία μοναδική απάντηση όταν ρωτήθηκε ποιους παίκτες θα αγόραζε με 1 δις λίρες! (vid)
Φουλ για το τρόπαιο ο Ολυμπιακός με ΤΡΙΑ γκολ σε επτά λεπτά! Όνειρο το 3-0 με ψαλιδάκι! (vids)
Τρομερή Μπολόνια, 2-0 μέσα στο «Ολίμπικο» στο ημίχρονο! (vid)
Αποχωρεί από την Τσέλσι ο Τιάγκο Σίλβα!
Ligue 1

«Προσγείωσε» την Παρί η Μονακό! (vid)

Ανώμαλη προσγείωση στην πραγματικότητα για την Παρί Σεν Ζερμέν που ηττήθηκε μέσα στο «Παρκ Ντε Πρενς» από τη Μονακό με 2-0.

Σε πελάγη ευτυχίας πετούσε μέχρι πρότινος η Παρί Σεν Ζερμέν. Η τεράστια νίκη με 4-1 επί της Μπαρτσελόνα είχε δώσει «φτερά» στους Παριζιάνους. Αλλά ήρθε στην έδρα τους η Μονακό για να τους τα κόψει και να τους προσγειώσει στην πραγματικότητα. Οι Μονεγάσκοι πήραν πολύ σημαντικό διπλό μέσα στο «Παρκ Ντε Πρενς» με 2-0 για την 26η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Παρί έφτασε τις έξι ήττες στο πρωτάθλημα, ούσα τρίτη με 54 βαθμούς πίσω από Λυών (55) και Λιλ (58). Ήταν ένα ηχηρό «χαστούκι» από μια αξιόλογη ομάδα για να έρθουν στα συγκαλά τους οι παίκτες μετά το θρίαμβο στο Καμπ Νου. Με τον Μαουρίτσιο Ποτσετίνο να διπλασιάζει τις ήττες του στον πάγκο της ομάδας του.

Μόλις στο έκτο λεπτό η Μονακό αιφνιδίασε τους γηπεδούχους. Ο Σοφιάν Ντιόπ σκόραρε με κοντινή κεφαλιά έπειτα από σέντρα ακριβείας του Αγκιλάρ. Οι παίκτες του Ποτσετίνο είχαν ακόμα στο μυαλό τους το ματς με τους Καταλανούς και δεν μπόρεσαν να κάνουν μια επίθεση της προκοπής στα καρέ του Λεκόμτ.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube. Παρί

Ανήμπορη η Παρί, ασταμάτητη η Μονακό

Όπως και στο πρώτο, έτσι και στο δεύτερο μέρος, η Μονακό βρήκε δίχτυα μετά από έξι λεπτά. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά ενός αμυντικού να χριστεί σκόρερ. Ήταν ο Μαριπάν ο οποίος βρέθηκε στα καρέ του Κέιλορ Νάβας. Και με ένα πλασέ που θα ζήλευε κι ο Μπαπέ, έκανε το 2-0.

Η λογική έλεγε ότι η Παρί θα πιέσει, όπως και έγινε. Η πίεση ανέβηκε, το ίδιο και ο αριθμός των ευκαιριών. Ο Κιν στο εξηκοστό λεπτό με κεφαλιά απείλησε την εστία της Μονακό. Δυο λεπτά μετά ήταν η σειρά της φιλοξενούμενης να κάνει το 3-0, αλλά ο Φόλαντ έστειλε την μπάλα λίγο άουτ.

Στο 69΄ η Παρί ζήτησε πέναλτι μετά από μαρκάρισμα στον Ραφίνια, αλλά ο διαιτητής βλέποντας και το VAR, δεν έδειξε κάτι. Ο Κιν έχασε μοναδική ευκαιρία και στο 77ο λεπτό χάνοντας το γκολ από τα τρία μέτρα! Κάπως έτσι δεν άλλαξε κάτι στην έκβαση του ματς με το 0-2 να παραμένει μέχρι τέλους.