Guardian: «Η Άρσεναλ αντεπιτίθεται με 180 εκατ. ευρώ για δύο παιχταράδες»
Αξία ανεκτίμητη: Η αγκαλιά του Τζολάκη με τον πατέρα του (pics)
Λαπόρτα: «Πάμε στη Μαδρίτη για να νικήσουμε τη Ρεάλ»
Μπάγερν Μονάχου: Η UEFA τιμωρεί τους οπαδούς της και η Ρεάλ… χαμογελάει
H πανηγυρική selfie του Μαρινάκη με τα τρία δάχτυλα μέσα στην Πόλη (pic)
Αλλάζει στάση η Μπαρτσελόνα με Αραούχο – Το ποσό που ξετυλίγει τη μεταγραφή
Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Τότεναμ

Ο Κέιν άφησε τον Σον, βρήκε τον Μπέιλ και η Τότεναμ πετάει!

Η Τότεναμ ήταν καλύτερη κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας και με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Μπέιλ και Κέιν πήρε τους τρεις βαθμούς.

Μπορεί το ημίχρονο να της στράβωσε και να πήγε στα αποδυτήρια στο 1-1, η Τότεναμ όμως δεν αγχώθηκε και κατάφερε να πάρει πολύ εύκολα τελικά τη νίκη με αντίπαλο την Κρίσταλ Πάλας με 4-1.  Μετά από αυτό το τρίποτνο, η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έχει 45 βαθμούς μετά από 27 αγωνιστικές και βρίσκεται στην έκτη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Αντίθετα, η Κρίσταλ Πάλας έμεινε στους 34 και την 13η θέση. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτερη και τελικά πήρα αυτό που τους άξιζε. Με απόλυτους πρωταγωνιστές τους Γκάρεθ Μπέιλ και Χάρι Κέιν, η Τότεναμ πήρε τη νίκη και κατάφερε να δώσει και διαστάασεις θριάμβου στο σκορ.

Η Τότεναμ μπήκε δυνατά στο ματς και έδειξε ότι δεν θέλει να χάσει χρόνο. Μετά από μία καλή στιγμή, ήρθε το γκολ με τον Γκάρεθ Μπέιλ. Στο 25΄ ο Κέιν έδωσε έτοιμο γκολ στον Ουαλό και αυτός δεν δυσκολεύτηκε να κάνει τ 1-0. Παρά την ανωτερότητα της Τότεναμ, η Κρίσταλ Πάλας κατάφερε να αντιδράσει. Και μάλιστα στην καλύτερη στιγμή. Ελάχιστα πριν βγει το ημίχρονο. Ο Μιλιβόγιεβιτς έστειλε την μπαλα στην περιοχή και ο Μπεντέκε με το κεφάλι έκανε το 1-1.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube. Ο Κέιν άφησε τον Σον, βρήκε τον Μπέιλ και η Τότεναμ πετάει!

Στην επανάληψη η Τότεναμ δεν άφησε κανένα περιθώριο. Στο 49΄ο Μπέιλ έκανε το 2-1 και έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην ομάδα του. Δημιουργός πάλι ο Κέιν που έβγαλε την ασίστ, και ο Μπέιλ με το κεφάλι σκόραρε ξανά. Τρία λεπτά αργότερα ο Κέιν έβαλε το γκολ της βραδιάς. Με τρομερό τελείωμα έξω από την περιοχή χωρίς κοντρόλ, ο αρχηγός των σπιρουνιών έκανε το 3-1 και χάρισε ένα πολύ όμορφο στιγμιότυπο. Στο 76΄ ήρθε και το κερασάκι στην τούρτα. Ο Σον έκανε πολύ καλή ενέργεια και έδωσε έτοιμο γκολ στον Κέιν. Ο Άγγλος με το κεφάλι έκανε το 4-1 και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της Τότεναμ.