Πανευτυχής ο Μαρινάκης: «Δείξαμε τι σημαίνει η ψυχή του θρύλου»
Κωνσταντίνος Τζολάκης: Το θρυλικό βράδυ του τερματοφύλακα του Ολυμπιακού! (vids)
Ολυμπιακός: Οι πανηγυρισμοί στην Πόλη μετά την ιστορική πρόκριση! (vid)
Κλοπ, είσαι αξεπέραστος: Αποκλείστηκε και τους αγκάλιασε όλους έναν προς έναν! (vid)
ΚΑΛΗΜΕΡΑ, ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΚΑΛΗΝΥΧΤΑΑΑ – Ήρωας Τζολάκης, στα ημιτελικά ο Ολυμπιακός! (vid)
Δεν ξέρει να χάνει η Λεβερκούζεν, αλλά να περνάει και να τους… πονάει! (vids)
Η Ρόμα των 10 παικτών πέρασε από τη Μίλαν και ονειρεύεται το Europa League! (vid)
Πικρό διπλό στο «Μπέργκαμο» η Λίβερπουλ (vid)
Όχι, έτσι ρε ΠΑΟΚ… (vids)
Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Νάπολι

Φιλί ζωής για Νάπολι, αντίο ζωή για Μίλαν (vid)!

Η Νάπολι ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με τη Μίλαν και έμεινε ζωντανή για την τετράδα - Λέει αντίο στο πρωτάθλημα η Μίλαν.

Σε ένα ματς χωρίς πολύ ρυθμό και κλασικές ευκαιρίες στις δύο εστίες, η Νάπολι πήρε σπουδαίο διπλό μέσα στην έδρας της Μίλαν με 1-0 και μαζί με αυτό μία πολύ μεγάλη νίκη. Οι παίκτες του Τζενάρο Γκατούζο ήθελαν πιο πολύ το ματς και κατάφεραν να φύγουν με το διπλό από το Μιλάνο, χάρη στο γκολ του Πολιτάνο στις αρχές του δευτέρου δευτέρου ημιχρόνου. Η απουσία του Ζλάταν ήταν εμφανέστατη για τη Μίλαν που δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα και μοιραία να μην σκοράρει.

Με αυτή τη νίκη, η Νάπολι έφτασε τους 50 βαθμούς σε 26 παιχνίδια και έμεινε ζωντανή στο παιχνίδι της τετράδας. Ζωνταντός έμεινε και ο Γκατούζο, που κόντρα στην ομάδα που μεγαλούργησε ως ποδοσφαιριστής, έκανε μεγάλη νίκη και κέρδισε πόντους η παραμονή του, Θυμίζουμε πως στον προπονητή των Παρτενοπέι ασκείται μεγάλη κριτική και είναι υπό πίεση.

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube. Φιλί ζωής για Νάπολι, αντίο ζωή για Μίλαν!

Αντίθετα, η Μίλαν μετά από 27 παχνίδια έμειναν στους 56 βαθμούς και πλέον βλέπουν με τα κυάλια την πρωτοπόρο Ίντερ. Η συμπολίτισσα κέρδισε και σήμερα και βρίσκεται πλέον ασφαλής στο +9. Αυτή η ήττα μοιάζει και καταδικαστική για τη Μίλαν, που πίστεψε στο όνειρο της κατάκτησης της Σέριε Α, φάνηκε όμως ότι δεν ήταν έτοιμη. Ή τουλάχιστον όχι όσο έτοιμη ήταν η Ίντερ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο με καμία από τις δύο ομάδες να μην καταφέρνει να γίνεται απειλητική. Κυριάρχησαν οι μονομαχίες και το πάσινγκ γκέιμ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νάπολι μπήκε πιο δυνατά και βρήκε αυτό που έψαχνε. Δηλαδή ένα γκολ. Ο Πολιτάνο ήταν ο σκόρερ και αυτό το γκολ έκρινε την αναμέτρηση. Η Μίλαν δεν μπόρεσε να αντιδράσει και μάλιστα έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Ρέμπιτς στις καθυστερήσεις.