«Πόλεμος» στη διοίκηση της Μπαρτσελόνα – Ο Λαπόρτα θέλει Τσάβι, οι υπόλοιποι όχι
Αντσελότι: «Καλή η Σίτι, αλλά η Τσέλσι μας είχε δυσκολέψει περισσότερο…»
Φόντεν, ζωγράφισες – Δημιούργησε την κορυφαία 11αδα στην ιστορία της Premier League (vid)
Τσάβι για Ρεάλ Μαδρίτης: «Απέκλεισαν δύο φορές την κορυφαία ομάδα του κόσμου – Είναι εκπληκτικοί»
Champions League: Τα στοιχήματα και οι πιθανότητες των τεσσάρων φιναλίστ
Έντιν Τέρζιτς: Προσωρινά… μόνιμος στην Μπορούσια Ντόρτμουντ
Γιουνάιτεντ: Ο Ράτκλιφ δίνει… λευκή επιταγή στον Ζιντάν
Όταν ο Άαρον Ράμσεϊ… τρομοκρατούσε την Αγγλία!
Ρεάλ: Ο Αντσελότι ετοιμάζει… κόλπο πρόκρισης στην ενδεκάδα κόντρα στην Μπάγερν!
Bundesliga

Ο Λεβαντόφσκι είναι ο πιο… βάρβαρος Βαυαρός! (vid)

One man show από τον Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι, ο οποίος σε ένα ημίχρονο σημείωσε τρία γκολ στην εντός έδρας νίκη της Μπάγερν επί της Στουτγκάρδης με σκορ 4-0.

Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σημαίνει γκολ. Ρεκόρ. Και πολλά άλλα! Ο Πολωνός φορ είχε κέφια στο εντός έδρας ματς της Μπάγερν Μονάχου με αντίπαλο την Στουτγκάρδη στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Έτσι, σημείωσε τρία γκολ μέσα σε μόλις ένα ημίχρονο! Παράλληλα, έφτασε τα 42 σε όλες τις διοργανώσεις για  φέτος και συνέβαλε τα μέγιστα στη νίκη των Βαυαρών με σκορ 4-0. Μάλιστα, το σύνολο του Χάνσι Φλικ έμεινε πολύ νωρίς με δέκα παίκτες, λόγω της απευθείας κόκκινης κάρτας του Αλφόνσο Ντέιβις.

Αυτό δεν τους εμπόδισε να κάνουν… πάρτι στη συνέχεια με τον “Λέβα” να δείχνει γι’ ακόμη μία φορά πόσο… καυτός είναι!

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube.

Συνέχεια στις καλές της εμφανίσεις και τις νίκες έδωσε η Μπάγερν Μονάχου στο “Αλιάντς Αρίνα”. Το υπέρ της 4-0 δείχνει ότι είχε εύκολο έργο. Κι όμως. Μόλις στο 12′ ο Αλφόνσο Ντέιβις πήρε την άγουσα για τα αποδυτήρια, μιας και μάρκαρε άγαρμπα αντίπαλο του, με αποτέλεσμα να δει σε πρώτη φάση την κίτρινη κάρτα. Ωστόσο, μετά από υπόδειξη του VAR η κίτρινη έγινε κόκκινη και οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες.

Ε και; Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι να ‘ναι καλά! Ο Πολωνός είχε όρεξη για show. Αυτό ξεκίνησε στο 17′, με τον Γκνάρμπι να δίνει εύκολο γκολ στον συμπαίκτη του. Ο Πολωνός φορ δεν συγχώρησε την αργή αντίδραση της άμυνας της Στουτγκάρδης και “έγραψε” το 1-0. Αυτή ήταν μόνο η αρχή.

Η συνέχεια έμελλε να είναι ακόμη καλύτερη για τον έμπειρο επιθετικό και την ομάδα του. Οι Βαυαροί διπλασίασαν τα τέρματά τους λίγο αργότερα όταν μετά από πολλές και γρήγορες πάσες… έκρυψαν την μπάλα με τον Γκνάρμπι να την εμφανίζει στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Η Μπάγερν δεν έριξε ρυθμούς. Πόσο μάλλον ο “Λέβα”. Το 3-0 έγινε από το κεφάλι του σούπερ επιθετικού, ο οποίος σαν σε προπόνηση σηκώθηκε μόνος του στη καρδιά της αντίπαλης άμυνας και ανέβασε τον δείκτη του σκορ.

Το 4-0 έγινε από νωρίς. Από το πρώτο κιόλας ημίχρονο. Ο Πολωνός “χτύπησε” εκ νέου στο 39’ και διαμόρφωσε το 4-0 με τρία δικά του τέρματα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Μπάγερν έριξε τους ρυθμούς της και φαίνεται ότι… σεβάστηκε την αβοήθητη Στουτγκάρδη που δεν μπορούσε σε κανένα σημείο της αναμέτρησης να αντέξει στους ρυθμούς των πρωταθλητών Ευρώπης και Γερμανίας.

Το 4-0 έμεινε μέχρι τέλους και το σύνολο του Χάνσι Φλικ έβαλε ακόμη τρεις πολύτιμους βαθμούς στο… σακούλι του.