Η Ρόμα «τελείωσε» με δύο γκολ τη Μίλαν και έμεινε με 10 παίκτες! (vids)
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Δυο γκολ ο Γιούτγκλα στην Τούμπα (vids)
Show και πάλι από τον Μαρτίνες στα πέναλτι! Έπιασε το πρώτο και μετά τα έβαλε με όλη την εξέδρα! (vid)
Ο Σαλάχ δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, 0-1 με πέναλτι στο Μπέργκαμο (vid)
Ο τερματοφύλακας της Λιλ έκανε την επέμβαση της χρονιάς στην Ευρώπη! (vid)
Μάντσεστερ Σίτι: «Έσπασε» αρνητικό ρεκόρ για φέτος ο Ντε Μπρόινε στο Champions League!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: 1-0 οι Τούρκοι με σουτ του Καχβετσί (vid)
Ίντερ: Ο μόνος παίκτης που μπορεί να πουληθεί το καλοκαίρι!
Τρελαμένος ο κόσμος του ΠΑΟΚ, γέμισε το γήπεδο νωρίς νωρίς! (vids)
Οι Τούρκοι προκαλούν με κάθε τρόπο τους παίκτες του Ολυμπιακού! (vid)
Η Τσέλσι «οδεύει ολοταχώς» για την αφαίρεση βαθμών!
ΠΑΟΚ – Μπριζ: Οι εκλεκτοί του Λουτσέσκου (vid)
«Σε προχωρημένες διαπραγματεύσεις η Λίβερπουλ με τον επόμενο προπονητή της»!
Φενέρμπαχτσέ – Ολυμπιακός: Με μια μεγάλη επιστροφή η «ερυθρόλευκη» ενδεκάδα! (pic)
Η περίφημη άμυνα της Άστον Βίλα δέχτηκε γκολ και τώρα… τρέχει! (vid)
Παρί Σεν Ζερμέν

«Αγριεμένη» η Παρί έκανε περίπατο! (vid)

Η Παρί Σεν Ζερμέν ανεβάζει ρυθμό ακριβώς την κατάλληλη στιγμή και με το εμφατικό 4-1 νίκησε πολύ άνετα μέσα στο Στρασβούργο.

Σε ένα ματς που η Παρί δεν κινδύνεψε στιγμή και το καθάρισε από νωρίς, οι πρωταθλητές Γαλλίας κέρδισαν το Στρασβούργο με το εμφατικό 4-1 και μάλιστα εκτός έδρας. Η ομάδα του Μαουρίτσιο Ποτσετίνο έβαλε στην άκρη τη νίκη επί της Μπάγερν Μονάχου και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλή κατάσταση. Και μάλιστα σε ένα κρίσιμο σημείο της σεζόν. Πλέον, με αυτή τη νίκη, η Παρί έφτασε τους 66 βαθμούς μετά από 32 παιχνίδια και συνεχίζει να ελπίζει. Μόνη πρώτη είναι η Λιλ που έχει 69.

Η Παρί μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και έδειξε αμέσως ότι θέλει να μην έχει μπλεξίματα. Το παιχνίδι ήταν ιδιαίτερο, καθώς οι παίκτες του Ποτσετίνο έχουν τη ρεβάνς με την Μπάγερν Μονάχου μπροστά τους, αλλά παράλληλα καίγονται και για το πρωτάθλημα. Η Λιλ είναι πρώτη και η Παρί θέλει να εξαντλήσει ό,τι πιθανότητες έχει για να διατηρήσει τα σκύπρα στη Γαλλία. «Αγριεμένη» η Παρί έκανε περίπατο! (vid)

Θες να βλέπεις τον Βασιλιά ακόμα και… στον ύπνο σου; Τότε δεν έχεις να κάνεις τίποτα άλλο από το να κάνεις subscribe στο κανάλι μας στο YouTube.

Στο 16′ ο Μπαπέ έδειξε τον δρόμο στους συμπαίκτες του και άνοιξε το σκορ. Το γκολ ήταν πολύ σημαντικό καθώς έδιωξε όλη την πίεση για το αποτέλεσμα. Μάλιστα, δέκα λεπτά αργότερα, ο Σαράμπια έκανε το 2-0 και έδωσε τεράστιο προβάδισμα στην ανώτερη Παρί. Ο Κεν στο 45΄έκανε και το 3-0 και έδωσε συνοπτικό χαρακτήρα στο δεύτερο ημίχρονο.

Στην επανάληψη η Παρί είχε αυτό που ήθελε και το διατήρσε με άνεση. Το στρασβούργο μείωσε σε 3-1 αλλά ο Παρέδες στο 79΄έβαλε το κερασάκι στην τούρτα και έδωσε μία ευρεία νίκη στην ομάδα του, που ήταν εμφανώς ανώτερη.